Leasing samochodowy dla firm czy kredyt?

Samochód to narzędzie, które przydaje się każdej firmie. Ułatwia poruszanie się, spotkania oraz wypełnianie codziennych obowiązków. Może być to jednak spore obciążenie finansowe, szczególnie dla rozwijającego się przedsiębiorstwa. Korzystnym wyborem może okazać się skorzystanie z oferty leasingowej.

Leasing samochodowy dla firm – co to jest?

Dla przedsiębiorcy istotnym czynnikiem przy zakupie pojazdu jest jego koszt. Nie jest to jednak jedyna składowa, która może wpłynąć na decyzje o dokonaniu transakcji. Podczas dokonywania zakupu ze wsparciem zewnętrznym, czyli na kredyt, bądź korzystając z leasingu ważne są również dodatkowe opłaty, jak prowizje, oprocentowanie, etc. Ponadto istotna jest również możliwość wpisu auta w koszt uzyskania przychodu oraz jego amortyzacji. Firmy, które zdecydują się na kredyt, powinny liczyć się z wysokim oprocentowaniem inwestycji. Może ona sięgać nawet 30%. Wszystko, oczywiście, zależy od tego na jak długo czas rozłożona jest płatność. Jeśli chodzi o leasing samochodowy dla firm, ten wypada korzystniej. To oprocentowanie może być nawet o połowę niższe.

Leasing samochodowy dla firm – jak uzyskać?

Finanse są bardzo ważne, ale równie cenny jest czas i praktyczność każdego z rozwiązań. Jeśli chodzi o leasing, to uzyskanie go jest o wiele łatwiejsze dla zainteresowanej firmy, niż uzyskanie kredytu. Pierwszy przypadek nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Przedsiębiorstwo zostanie naturalnie sprawdzone pod względem przychodów. W większości przypadków wystarczy jednak PIT lub oświadczenie, zawarte na wniosku. Jeśli uzyskamy zielone światło, to reszta formalności leży po stronie firmy leasingowej, która zajmie się kupnem auta i jego zarejestrowaniem. To duża oszczędność czasu. Drugi przypadek wymaga większego zaangażowania ze strony klienta. Musi najpierw odwiedzić bank, wypisać wszelkie wnioski, liczyć się ze sprawdzeniem i ustaleniem zdolności kredytowej. Później musi udać się do dilera samochodowego, zarejestrować pojazd w urzędzie komunikacyjnym, a na koniec ponownie stawić się w banku w celu sfinalizowania formalności. Co ważne, taki zakup obciąży naszą zdolność kredytową. Leasing nie ma na nią wpływu.

Leasing samochodowy dla firm – podsumowanie

Reasumując, można śmiało stwierdzić, że leasing samochodowy dla firm jest zdecydowanie lepszą opcją, w przypadku kupna pojazdu. To rozwiązanie, które jest nie tylko tańsze, ale pozwala na zaoszczędzenie czasu, minimum formalności, a do tego przynosi korzyści podatkowe firmie klienta. Należy jednak pamiętać, że biorąc auto w leasing, nie jesteśmy jego właścicielem do momentu całkowitej spłaty rat i jego ostatecznego wykupienia..

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe