Dlaczego przy zakupie samochodu dostawczego warto posiłkować się leasingiem?

Samochody firmowe to nie tylko sedany, limuzyny czy kombi. Zdarza się, że do efektywnej pracy potrzebne jest również auto dostawcze. Firmom (szczególnie tym początkującym) zazwyczaj trudno jest znaleźć gotówkę na tego typu zakup. Wtedy warto zdecydować się na leasing.

Samochody dostawcze leasing – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy kupić samochody dostawcze leasing będzie najkorzystniejszą opcją. Składa się na to wiele czynników.

  • Leasing to niższe koszty – oprocentowanie kredytów bankowych może być naprawdę wysokie. Tymczasem firmy leasingowe oferują nawet o połowę niższe koszty sfinansowania zakupu auta.
  • Firma leasingowa nie prześwietli Twojej firmy – oczywiście, doradca sprawdzi, czy Twoja firma generuje przychód. Zrobi to, prosząc o wgląd do formularzy PIT lub kierując się przygotowanym, dołączonym do wniosku oświadczeniem. Tymczasem, bank sprawdzi Twoją historię kredytową, a udzielona pożyczka będzie miała wpływ na zdolność kredytową.
  • Wybierając leasing oszczędzasz czas – leasing to minimum formalności po stronie klienta. Poza tym, decyzja o przyznaniu finansowania podejmowana jest błyskawicznie. Firma leasingowa sama zajmuje się kupnem pojazdu i zarejestrowaniem go. Nie musisz tracić czasu, stojąc w długich, urzędowych kolejkach.
  • Miesięczne opłaty za samochód, możesz wrzucić w koszty uzyskania przychodu. To tzw. „tarcza podatkowa”. Wypada ona znacznie korzystniej, niż w przypadku kredytu. Podczas umowy z bankiem, odliczyć możemy jedynie rzeczywisty koszt kredytu.
  • Co istotne, można śmiało powiedzieć, że auto dostawcze zarabia samo na siebie. Opłaty za leasing można uiszczać na podstawie wypracowywanych, miesięcznych dochodów.

Samochody dostawcze leasing – podsumowanie

Warto pamiętać, że biorąc auto w leasing jego faktycznym właścicielem jest firma leasingowa. Strona, która finansuje przedsięwzięcie przekazuje konkretnemu klientowi prawo do korzystania z pojazdu, przez określony czas, na określonych w umowie warunkach. Oferta dla każdego z klientów, przygotowywana jest indywidualnie. Doradca bierze przy tym pod uwagę sytuację finansową firmy. Istnieje nawet możliwość uzyskania 100% dofinansowania na zakup auta. Oznacza to, że klient nie będzie musiał dysponować wkładem własnym. To korzystne rozwiązanie, szczególnie dla firmy, która chce szybko się rozwijać i powiększać swoje dochody.

Zapytaj teraz

Oferta miesiąca

Sprawdź nasze rabaty na samochody
Oferta miesiąca