Szukaj

Kredyt

Kredyt w CLS to jedna z opcji, którą możemy zaproponować naszym Klientom szukającym finansowego rozwiązania dla swojej firmy lub też dla domu.

Oczywiście pamiętamy, że rynek finansowy w Polsce daje firmom wiele możliwości finansowania działalności oraz zakupu środków trwałych.

Najbardziej rozpoznawalnym wśród Klientów instytucji finansowych sposobem uzyskania środków finansowych – czy to na działalność, czy na zakup samochodu, sprzętu lub maszyn produkcyjnych – jest właśnie kredyt.

Wciąż też jest on najbardziej popularną formą otrzymania finansowania od zewnętrznej instytucji i mówimy tu o finansowaniu dla przedsiębiorców i konsumentów.

Jakie cechy wyróżniają tę formę finansowania?

Otóż, zgodnie z przepisami Prawa Bankowego, umowa pomiędzy kredytobiorcą (Klientem) a kredytodawcą (bankiem) – pod rygorem nieważności – musi zostać zawarta w formie pisemnej.

Dodatkowo każdy kredytobiorca zobowiązuje się do:

a) wykorzystania kredytu zgodnie z zawartą umową,

b) spłacenia kredytu w terminie wraz z zawartym w umowie wynagrodzeniem należnym kredytodawcy (prowizja, odsetki), 

c) zabezpieczenia kredytu na warunkach przedstawionych przez kredytodawcę,

W skrócie – kredyt ma posiadać: formę pisemną i odpłatną, określony cel i termin spłaty, a jego przedmiotem muszą być środki pieniężne.

 

CLS posiada w swojej ofercie kredyty:

Dla Przedsiębiorcy zastanawiającego się nad tym, czy skorzystać z oferty kredytowej, czy też może zdecydować się na leasing, mamy krótkie porównanie pomiędzy tymi dwiema formami finansowania.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że kredyt – w przeciwieństwie do leasingu – daje Przedsiębiorcy więcej możliwości, jeśli chodzi o wybór czasu trwania umowy. Nie jest on oznaczony czasowo w przepisach i może być ustalany na podstawie indywidualnych uzgodnień między Klientem, a bankiem. Dodatkowo – Klient ma zawsze możliwość aneksowania czasu trwania umowy. Dzięki temu może wydłużyć lub skrócić czas jej trwania i rozłożyć spłatę w inny sposób, niż zakładał na początku, podczas podpisania dokumentów. 

Ważną kwestia jest też fakt, że Kredytobiorca – z chwilą podpisania umowy – staje się właścicielem pojazdu lub maszyny, której zakup był celem kredytu. Jest to często niezwykle istotny czynnik dla rolników lub firm korzystających z dotacji unijnych lub państwowych. Przedsiębiorca lub rolnik jako właściciel danego pojazdu czy sprzętu może ubiegać się o dotowanie zakupu ze środków pochodzących właśnie z dopłat czy dotacji. Z reguły nie ma też założeń co do minimalnej wartości kredytu, o którą dana firma może wnioskować. W przypadku leasingu rzadko zdarza się, że firma leasingowa zaakceptuje zakup sprzętu o wartości  nieprzekraczającej 5 – 10 tysięcy złotych. Ważnym aspektem jest także dowód zakupu danego samochodu lub sprzętu czy maszyny. Jeśli bowiem Klient zakupi samochód, a dowodem zakupu będzie umowa kupna-sprzedaży, leasingodawcy w większości nie zgodzą się na leasing takiego przedmiotu. Tu z pomocą przychodzą kredytodawcy, którzy sfinansują zakup na podstawie zarówno faktury VAT, faktury VAT-marża, jak i umowy kupna-sprzedaży.

Dla wielu Przedsiębiorców kredyt może wydawać się więc opcją o wiele korzystniejszą i dającą wiele więcej manewrów proceduralnych niż leasing operacyjny czy finansowy. 

Kredyt z pewnością jest też alternatywą dla tych Przedsiębiorców, którzy mają zdolność kredytową, ale ze względu na krótki okres działania, mogą nie otrzymać leasingu.

My ze swojej strony zawsze namawiamy naszych Klientów, by przed złożeniem wniosku rozważyli wszystkie za i przeciw na temat kredytu i leasingu. Przeszło 17 lat doświadczenia na rynku usług finansowych oraz współpraca z największymi instytucjami finansowymi w kraju sprawia, że agenci CLS mają wiele możliwości negocjacji optymalnych warunków kredytowania dla wszystkich Klientów, którzy szukają na przykład kredytu na:

– samochody osobowe,

– samochody dostawcze oraz ciężarowe,

– motocykle,

– sprzęt rolniczy lub medyczny

– różnego rodzaju maszyny i urządzenia w zależności od rodzaju działalności firmy.

Klientom zainteresowanym ofertą przedstawiamy zarówno kalkulacje kredytowe, jak i korzyści, wynikające z danej opcji. Nasz Doradca pomaga wybrać najlepszą opcję, która zawiera nie tylko najniższą ratę, ale także najlepsze warunki spłaty i najdogodniejszy sposób podpisania umowy dla Klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kredytów, która obejmuje m.in.:

Nasz Doradca będzie miał możliwość zaproponowania Państwu także korzystnej oferty ubezpieczeniowej – zarówno w ubezpieczeniach komunikacyjnych jak i przedmiotowych. Dzięki naszej ofercie ubezpieczeń otrzymacie Państwo pakiet adekwatny do swoich wymagań i nie tylko na wypadek zdarzenia drogowego, ale także na wypadek kradzieży lub wystąpienia szkody całkowitej. Nasze ubezpieczenia zawsze liczone są z uwzględnieniem posiadanych przez Klienta zniżek, dlatego możecie Państwo być pewni, że nie przepłacicie.

Doradcy CLS są do Państwa dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Mogą Państwo skorzystać z ich pomocy kontaktując się z nimi przez stronę na Facebooku oraz zostawiając swoje dane w formularzu kontaktowym na naszej stronie internetowej.

Zapytaj teraz

Poradnik Leasingowy

Kalkulator

Sprawdź swoją ratę leasingu lub kredytu
Finansowanie

Oferta miesiąca

Sprawdź nasze rabaty na samochody
Oferta miesiąca

Kontakt

Zadzwoń teraz i otrzymaj bezpłatną ofertę na finansowanie
Kontakt

Otrzymaj bezpłatną ofertę

Porównany dla Ciebie oferty firm leasingowych i kredytowych

Zamów ofertę

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz