LEASING SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH

LEASING SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH

 • leasing samochodów dostawczych – jak go zrealizować?
 • na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu?
 • jak wybrać korzystną dla siebie ofertę?

Masz w planach leasing samochodów dostawczych dla swojej firmy? Powyższe pytania pozbawiają Cię snu? Firmy, które zamierzają zakupić samochód dostawczy w leasingu z pewnością muszą sobie na nie odpowiedzieć. „Dostawczak”, czyli samochód o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, to obecnie bardzo chętnie leasingowane auto przez naszych Klientów. Klienci CLS chętnie pytają o samochody, dzięki którym mają nie tylko swobodę ruchu, ale też możliwość transportu sprzętu czy towaru po kraju.

Dla kogo leasing samochodu dostawczego?

Dostawczak wybierany jest przez wiele branż w Polsce.

Przedsiębiorcy prowadzący nie tylko działalność transportową, ale przede wszystkim handlową czy usługową, szukają dziś aut dostawczych w leasingu lub w kredycie, aby móc z powodzeniem realizować swoją działalność oraz by zdobywać nowych klientów, którzy skorzystają z ich usług.

Bardzo popularne stało się obecnie leasingowanie samochodu dostawczego przez osoby pracujące w branży kurierskiej i przewozowej.

Sytuacja związana z #koronawirusem sprawiła, że część ludzi zamknęła się w domach, ale nie przestała robić zakupów przez Internet. Wprost przeciwnie – ludzie kupują więcej, a przecież ktoś musi te zakupy dostarczyć.

W związku z tym zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi kurierów i usługi przewozowe. Otworzyło to nowe możliwości dla osób pracujących dotychczas w firmach kurierskich na umowę o pracę lub zlecenie. Pracownicy firm zaczęli zakładać własne przedsiębiorstwa, biorą samochody w leasing i realizują swoje plany związane z prowadzeniem własnej firmy.

Tu pojawia się pytanie – dlaczego należy wybrać właśnie leasing samochodu dostawczego, a nie kupować pojazdu za gotówkę.

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i może zawierać się w kilku podpunktach:

 • leasing samochodu dostawczego nie zmniejsza Twojej zdolności kredytowej i można z niego skorzystać od razu po założeniu działalności gospodarczej, już pierwszego dnia,
 • wzięcie dostawczaka w leasing, bez względu na to, czy jest to samochód dostawczy, samochód osobowy czy na przykład ciągnik rolniczy, sprawia, że nie musimy od razu wykładać wszystkich oszczędności na jego zakup,
 • leasingowany furgon wrzucimy w koszty działalności firmy, a raty, które zapłacimy tak naprawdę obniżą nasz przychód, a więc zapłacimy mniejszy podatek,
 • kupno auta za gotówkę jest mało opłacalny, jeśli zamierzamy działać jako firma i osiągnąć zysk,
 • zakup blaszaka za gotówkę to zamrożenie pieniędzy w środku trwałym, zamiast zainwestowanie ich na przykład w reklamę czy w potrzebne licencje albo sfinansowanie wyposażenia lub magazynu
 • leasingowanie auta dostawczego to bardzo prosta procedura i można spełnić jej warunki nawet, gdy – jako firma – działamy na rynku dopiero kilka dni
 • auto w leasingu, czy to osobowe czy dostawcze – pozwoli Ci rozłożyć koszty w czasie i nie martwić się, że jednorazowo zapłaciliśmy za samochód pokaźną sumę.
 • firmy leasingowe dają nam możliwość zakupu zarówno auta używanego, jak i samochodu nowego, prosto z salonu.

Gdy już masz odpowiedzi na pytania, sprawdź – jak wygląda procedura otrzymania leasingu

Procedura leasingowa jest bardzo prosta.

Wystarczy tak naprawdę kilka informacji, abyś – jako Przedsiębiorca – złożył bezpłatny wniosek do nawet kilku firm leasingowych.

Leasing samochodu dostawczego uzyskasz bardzo łatwo. Wystarczy, że masz:

 • dobry plan na swoją działalność,
 • historię zatrudnienia dokumentującą doświadczenie w kierowaniu autem dostawczym lub doświadczenie w branży kurierskiej lub transportowej
 • nie posiadasz zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań,
 • wybrałeś samochód, który spełnia warunki leasingu.
kurier przy pracy

samochód dostawczy w leasingu

Wybrałeś już samochód lub wstępnie określiłeś budżet, w jakim chciałbyś znaleźć auto dostawcze w leasingu? Odpowiedz teraz na kilka pytań:

 • jak długo chciałbyś leasingować samochód
 • jaką kwotą dysponujesz, aby zapewnić wkład własny do leasingu
 • jaką ratę chciałbyś płacić miesięcznie
 • kiedy zamierzasz dokonać zakupu
 • jaki będzie maksymalny poziom wykupu samochodu z leasingu

Dla Każdego Przedsiębiorcy mamy wygodny system wnioskowania – skontaktuj się z naszym Doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Istotną kwestią dla przyszłego leasingobiorcy musi być informacja, że leasing samochodu dostawczego to także jego ubezpieczenie i opłaty okołoleasingowe.

W trakcie wnioskowania nasz Doradca zawsze przedstawi Ci bardzo korzystne ubezpieczenie samochodu w leasingu. Przeliczy też wszystkie koszy leasingu wybranego pojazdu.

Musisz pamiętać, że każda firma leasingowa ma swoje procedury i koszty okołoleasingowe rozpisane według własnych zasad i wyliczeń.

Wszystkim przyszłym leasingobiorcom proponujemy nasze usługi. Dzięki temu nie musicie brnąć sami przez procedury firm leasingowych i na własną rękę szukać odpowiednich rozwiązań finansowych. Jesteśmy na rynku 18 lat. Mamy doświadczenie, dzięki któremu leasing samochodu dostawczego stanie się dla Was procedurą mało skomplikowaną i bardzo przydatną w Waszej działalności.

Zapraszamy zatem do kontaktu z naszym Doradcą pod nr 665 800 838.