Recepta na poprawę płynności

Recepta na poprawę płynności

Finansowa recepta na poprawę płynności firmy to temat niniejszego wpisu.

Zapewne, jak i Ty, my także od grudnia ubiegłego roku z niepokojem obserwujemy rozrost współczesnej pandemii koronawirusa. Wiemy, że jej skutkiem jest zamrożenie światowej gospodarki. Wszyscy widzimy ludzi uwięzionych w mieszkaniach i domach na dobrowolnej kwarantannie. Obserwujemy to co dzieje się na rynku. Widzimy firmy, które, z powodu odpływu zleceń, musiały ograniczyć lub wstrzymać działalność. Część z tych firm musiała pozwalniać pracowników, bowiem nie miała możliwości dalszego prowadzenia działalności.

Podjęliśmy nierówną walkę z koronawirusem. Mamy dla naszych Klientów kilka rozwiązań finansowych!

Nasze pomysły przede wszystkim opierają się na tym, abyście Wy – pomimo spowolnienia – mogli dalej działać, zarabiać pieniądze i spłacać swoje zobowiązania. Dlatego proponujemy wszystkim naszym Klientom upłynnienie środków finansowych zamrożonych w majątku firmy.

Wystarczy spojrzeć na to, co codziennie wykorzystujecie i sprawdzić, ile możecie zyskać odmrażając środki pieniężne ukryte w samochodach czy maszynach.

Propozycje, które przygotował CLS

 W dobie szalejącego koronawirusa wielu przedsiębiorców szuka odpowiednich rozwiązań, które pomogą przetrzymać czas spowolnienia gospodarczego. Tym z Państwa, którzy chcieliby uzyskać naszą pomoc w temacie, wychodzimy naprzeciw.

Nasi Doradcy mają przygotowane rozwiązania, które – w zależności od sytuacji – można zastosować w Państwa firmie. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  1. Refinansowanie. Dzięki niemu macie Państwo możliwość otrzymania środków finansowych zamrożonych w samochodach lub maszynach. Korzystając z refinansowania, otrzymujecie Państwo środki z banku. Kredyt w refinansowaniu możecie spłacić szybciej, jeśli zauważycie, że zastój mija i ilość zleceń lub sprzedaż w firmie rośnie. Refinansowanie w kredycie może być także świetną propozycją dla osoby fizycznej, która chciałaby odzyskać środki ulokowane w zakupionym przez siebie samochodzie.
  2. Leasing zwrotny. Daje możliwość odblokowania środków poprzez sprzedaż środka trwałego do firmy leasingowej. Korzystając z leasingu zwrotnego wrzucacie wartość maszyny lub samochodu w koszty i obniżycie podstawę opodatkowania.
  3. Pożyczka zwrotna. Pomysł przeznaczony dla tych firm, które nie chcą finansować działalności leasingiem i potrzebują środków finansowych na czas krótszy, niż standardowy leasing. Pożyczkę możecie Państwo spłacić szybciej, jest wygodnym i szybkim sposobem na uwolnienie części środków finansowych ulokowanych w majątku firmy.

Wymierne Korzyści, które wynikają z zastosowanych rozwiązań finansowych od CLS

Na koniec krótkie podsumowanie. Możemy z miejsca wymienić przynajmniej pięć korzyści, które nasi Klienci zyskują decydując się na jedno z powyższych rozwiązań finansowych:

  1. Przywrócenie lub utrzymanie płynności finansowej – firma utrzymuje lub odzyskuje zdolność do płacenia zobowiązań i do dalszego prowadzenia działalności
  2. Uwolnienie środków finansowych ulokowanych w majątku – firma odzyskuje pieniądze, które wcześniej wydała na zakup samochodu, maszyny czy wyposażenia. Może je wydać ponownie na wynagrodzenia, spłatę zobowiązań, zakup materiałów i inne potrzebne operacje.
  3. Częściowa lub całkowita spłata innych zobowiązań – firma, dzięki odzyskanym środkom, może spłacić wcześniejsze zobowiązania i poprawić dzięki temu swoją historię kredytową lub po prostu pozamykać zaległe sprawy finansowe.
  4. Dalsze korzystanie ze środków trwałych, które zostały zrefinansowane – firma korzystająca z refinansowania nadal korzysta z majątku, który spieniężyła. Dzięki temu może nadal normalnie funkcjonować i realizować zlecenia lub prowadzić sprzedaż czy produkcję.
  5. Utrzymanie zatrudnienia – upłynnienie majątku pozwala na opłacenie wynagrodzeń. Firma nadal korzysta z majątku będącego przedmiotem refinansowania, jednocześnie ma możliwość utrzymania miejsc pracy w czasie zmniejszenia produktywności.

Innymi słowy – mamy 18 lat doświadczenia w tworzeniu dla naszych Klientów takich produktów finansowych, które są pewne i dają widoczne profity. Historia naszej działalności to ponad 30 tysięcy podpisanych umów i zadowolenie Klientów, którzy wracają po kolejne propozycje.

Wiedza naszych doradców sprawdza się w wielu sytuacjach. Nasi partnerzy finansowi to firmy, które specjalnie dla nas budują konkretne propozycje.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, dlatego wszystkich Państwa zapraszamy do skorzystania z ofert refinansowania, które przedstawiliśmy powyżej.

Kontakt z nami jest możliwy każdego dnia – wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy na naszych stronach internetowych lub na Facebooku.