Leasing dostawczaka w CLS

LEASING DOSTAWCZAKA W CLS

 • leasing dostawczaka – jak go zrealizować?
 • na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu?
 • jak wybrać korzystną dla siebie ofertę?

Zamierzasz zrealizować leasing samochodu dostawczego? Zapewne powyższe pytania spędzają Ci sen z powiek. Przedsiębiorcy, którzy zamierzają zakupić samochód dostawczy w leasingu muszą sobie na te pytania odpowiedzieć. „Dostawczak”, czyli samochód o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, to obecnie bardzo popularne w leasingu auto. Klienci CLS

Dla kogo leasing popularnego dostawczaka?

Auto dostawcze wybierane jest przez wiele branż w Polsce. Przedsiębiorcy prowadzący nie tylko działalność transportową, ale przede wszystkim handlową czy usługową, szukają dziś aut dostawczych w leasingu lub w kredycie, aby móc z powodzeniem realizować swoją działalność oraz by zdobywać nowych klientów, którzy skorzystają z ich usług.

Bardzo popularne stało się obecnie leasingowanie samochodu dostawczego dla osób pracujących w branży kurierskiej i przewozowej. Sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że część ludzi zamknęła się w domach, ale nie zaniechała zakupów. Wprost przeciwnie – ludzie kupują więcej, a ktoś musi te zakupy dostarczyć. W związku z czym wzrósł popyt na usługi kurierskie i przewozowe. Otworzyło to nowe możliwości dla osób pracujących dotychczas w firmach kurierskich na umowę o pracę lub zlecenie. Pracownicy firm zaczęli zakładać własne przedsiębiorstwa, biorą samochody w leasing i realizują swoje plany związane z prowadzeniem własnej firmy.

Tu pojawia się pytanie – dlaczego należy wybrać właśnie leasing samochodu dostawczego, a nie kupować pojazdu za gotówkę.

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i może zawierać się w kilku podpunktach:

 • leasing samochodu nie zmniejsza naszej zdolności kredytowej i można z niego skorzystać od razu po założeniu działalności gospodarczej, już pierwszego dnia,
 • wzięcie samochodu w leasing, bez względu na to, czy jest to samochód dostawczy, samochód osobowy czy na przykład ciągnik rolniczy, sprawia, że nie musimy od razu wykładać wszystkich oszczędności na jego zakup,
 • leasingowane auto wrzucimy w koszty działalności firmy, dzięki czemu raty, które zapłacimy tak naprawdę obniżą nasz przychód, a więc zapłacimy mniejszy podatek,
 • kupno samochodu za gotówkę jest mało opłacalny, jeśli zamierzamy działać jako firma i osiągnąć zysk,
 • zakup samochodu za gotówkę to zamrożenie pieniędzy w środku trwałym, zamiast zainwestowanie ich na przykład w reklamę czy w potrzebne licencje albo sfinansowanie wyposażenia lub magazynu
 • leasingowanie auta dostawczego to z reguły bardzo prosta procedura i można spełnić jej warunki nawet, gdy – jako firma – działamy na rynku dopiero kilka dni
 • auto w leasingu, czy to osobowe czy dostawcze – pozwoli nam rozłożyć koszty w czasie i nie martwić się, że jednorazowo zapłaciliśmy za samochód pokaźną sumę.
 • firmy leasingowe dają nam możliwość zakupu zarówno auta używanego, jak i samochodu nowego, prosto z salonu.

Gdy już znaleźliśmy odpowiedzi, warto sprawdzić, jak wygląda procedura otrzymania leasingu przez przedsiębiorcę.

Procedura leasingowa jest bardzo prosta.

Wystarczy tak naprawdę kilka informacji, abyś – jako Przedsiębiorca – złożył bezpłatny wniosek do nawet kilku firm leasingowych.

Leasing samochodu dostawczego uzyskasz bardzo łatwo. Wystarczy, że masz:

 • dobry plan na swoją działalność,
 • historię zatrudnienia dokumentującą doświadczenie w kierowaniu autem dostawczym,
 • nie posiadasz zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań,
 • wybrałeś samochód, który spełnia warunki leasingu.
kurier przy pracy

samochód dostawczy w leasingu

Wybrałeś już samochód lub wstępnie określiłeś budżet, w jakim chciałbyś znaleźć auto dostawcze w leasingu? Odpowiedz teraz na kilka pytań:

 • jak długo chciałbyś leasingować samochód
 • jaką kwotą dysponujesz, aby zapewnić wkład własny do leasingu
 • jaką ratę chciałbyś płacić miesięcznie
 • kiedy zamierzasz dokonać zakupu
 • jaki będzie maksymalny poziom wykupu samochodu z leasingu

Dla wszystkich Przedsiębiorców mamy wygodny system wnioskowania – skontaktuj się z naszym Doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Ważną kwestią dla przyszłego leasingobiorcy musi być informacja, że leasing samochodu dostawczego to także jego ubezpieczenie i opłaty okołoleasingowe. Podczas wnioskowania nasz Doradca zawsze przedstawi Ci bardzo korzystne ubezpieczenie samochodu w leasingu oraz przeliczy wszystkie koszy leasingu samochodu dostawczego. Musisz pamiętać, że każda firma leasingowa ma swoje procedury i koszty okołoleasingowe rozpisane według własnych zasad i wyliczeń.

Wszystkim przyszłym leasingobiorcom proponujemy nasze usługi. Dzięki temu nie musicie brnąć sami przez procedury firm leasingowych i na własną rękę szukać odpowiednich rozwiązań finansowych. Jesteśmy na rynku 18 lat. Mamy doświadczenie, dzięki któremu leasing samochodu dostawczego stanie się dla Was procedurą mało skomplikowaną i bardzo przydatną w Waszej działalności.

Zapraszamy zatem do kontaktu z naszym Doradcą pod nr 665 800 838.