Rejestracja samochodu krok po kroku

Chcesz zarejestrować swoje nowe lub używane auto? Zanim odwiedzisz starostwo powiatowe lub urząd miasta, powinieneś skompletować niezbędną dokumentację. My podpowiemy ci, w jaki sposób przygotować się do tego procesu i oszczędzić czas do maksimum. Przerejestrowanie samochodu po leasingu –  jeśli zakupiłeś auto, które było już leasingowane – również skontaktuj się z przedstawicielami CLS.

Rejestracja samochodu krok po kroku

Pamiętaj o komplecie dokumentów, które przedstawisz urzędnikowi. Wymagania stawiane przez polskie urzędy rejestracyjne są uniwersalne. Sam proces wygląda zatem identycznie zarówno w przypadku urzędów miasta jak i starostw powiatowych.

Niezbędna dokumentacja, którą musisz mieć przy sobie podczas rejestracji samochodu:

1. Wypełniony formularz rejestracyjny – zawiera rodzaj i przeznaczenie pojazdu, markę, model, rok produkcji, a także numer nadwozia, silnika oraz dotychczasowy numer rejestracyjny i kilka innych szczegółów,
2. Dowód własności pojazdu – dowodem może być zawarta umowa kupna-sprzedaży przy rejestracji samochodu używanego lub faktura z salonu, komisu itd. W przypadku otrzymania samochodu od członka rodziny, należy dostarczyć dokument potwierdzający przekazanie darowizny,
3. Dokument tożsamości – w przypadku osób fizycznych wystarczy dowód osobisty; przedsiębiorcy powinni dostarczyć wpis odpowiednio do CEIDG lub KRS w zależności od charakteru podmiotu,
4. Dotychczasowe tablice rejestracyjne oraz dowód rejestracyjny, jeśli przystępujemy do rejestracji samochodu z rynku wtórnego,
5. Kartę pojazdu, jeśli taka była wydana (przypomnijmy, że karta pojazdu jest obowiązkowym dokumentem wydawanym dla wszystkich samochodów rejestrowanych od połowy 1999r.). 6. Polisę ubezpieczenia OC.

Rejestrujesz samochód sprowadzony z zagranicy?

W przypadku samochodów sprowadzanych do kraju z zagranicy lista jest znacznie bardziej obszerna i obejmuje dodatkowo:

1. Dowód odprawy celnej,
2. Zaświadczenie potwierdzające zwolnienie z podatku VAT lub też formularz tzw. VAT-25,
3. Potwierdzenie wniesienia opłaty za podatek akcyzowy,
4. Tłumaczenie wszystkich dokumentów wykonane przez przysięgłego tłumacza, jeśli umowy zostały sporządzone w obcym języku,
5. (dla nowych samochodów) wyciąg z tzw. świadectwa homologacji,
6. Dokument potwierdzający wniesienie opłaty na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (opcjonalnie).

Ostateczna liczba dokumentów może zostać rozszerzona także w przypadku rejestracji samochodu korzystając z kredytu lub leasingu.

Sprawdź finansowanie samochodu z zagranicy – dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować dogodne warunki finansowania.

Rejestracja samochodu krok po kroku – przygotuj się na wniesienie dodatkowych opłat

Rejestracja samochodu w urzędzie wiąże się z koniecznością wniesienia dodatkowych opłat za tablice rejestracyjne – odpowiednio 1000 złotych za indywidualne oraz 80 zł na tradycyjne, a także 83 zł łącznie za naklejki legalizacyjne, kontrolne na przednią szybę z numerem rejestracyjnym oraz dowód rejestracyjny.

Po dostarczeniu kompletu dokumentów i uregulowaniu wszystkich rachunków, urząd wydaje tymczasowy dowód rejestracyjny z 30-dniowym terminem ważności. W międzyczasie właściciel samochodu powinien oczekiwać na właściwy dokument – status można śledzić za pośrednictwem www.pwpw.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingu i szczegółową ofertą: leasing dla nowej firmy, leasing aut używanych, leasing dla firm jednoosobowych, leasing dla osób fizycznych.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe