Leasing aut używanych – kompendium wiedzy

Wiele osób, które marzą o posiadaniu samochodu czy to prywatnego, czy firmowego ściągane są na ziemię wysokimi opłatami za zakup nowych pojazdów. Auta, które możemy kupić prosto z salonu, nawet przy najkorzystniejszej ofercie leasingowej, mogą być bardzo obciążające dla kieszeni przedsiębiorcy na dorobku lub osoby, która, np. niedawno dopiero rozpoczęła karierę zawodową. W tym wypadku warto wziąć pod uwagę leasing używanego auta.

UŻYWANE AUTA LEASING – GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ OFERTY?

Jeśli chodzi o leasing auta używane nie są tak powszechnie dostępne, jak nowe pojazdy. Przede wszystkim nie każda firma oferuje takie rozwiązanie swoim klientom. Są bowiem przedsiębiorstwa, które oceniają taką procedurę jako zbyt wysokie ryzyko, które może nie przynieść korzyści. Gdy znajdziemy już firmę, która oferuje leasing używanego auta, zazwyczaj spotkamy się z kilkoma wymaganiami. Jednym łatwo jest sprostać, inne mogą sprawić spore trudności.

  • Wiek – jeśli chodzi o auta używane leasing dokładnie określa jak stary może być pojazd, którego zakup chcemy sfinansować. Zazwyczaj firmy dopuszczają do zakupu samochody 3- lub 5-letnie. W przypadku CLS granica ta została jeszcze bardziej przesunięta i dotyczy pojazdów, które mają mniej, niż 10 lat.
  • Kontrola – każde auto używane, które chcemy wziąć w leasing, przechodzi oględziny przeprowadzane przez dział oceny ryzyka. Eksperci po zapoznaniu się z pojazdem zadecydują czy spełnia on kryteria stawiane przez firmę. Jeśli decyzja będzie negatywna, straciliśmy czas i musimy szukać innego pojazdu.
  • Pochodzenie – wiele firm, mając na uwadze używane auta leasing opiera na sprowadzeniu pojazdu z zaufanego źródła. Tym często są autoryzowane przez producentów komisy. CLS pod tym względem daje klientom dowolność.

UŻYWANE AUTA LEASING – ILE TO KOSZTUJE?

W tym wypadku wiele zależy od wartości samochodu, który chcemy kupić. Klient musi być przygotowany do ponoszenia kilku stałych kosztów. Mowa o ratach leasingowych. Na comiesięczne opłaty w przypadku leasingu używanych aut składają się raty kapitałowe, które polegają na spłacie początkowej wartości pojazdu oraz raty odsetkowe, naliczane przez firmę leasingową. Jeśli decydujemy się na leasing na auto używane, powinniśmy mieć również na uwadze wkład własny do inwestycji. Ten może wynieść od 10% do 45% wartości samochodu. W zależności od sporządzonej umowy trzeba również pomyśleć o kwocie, jaką przyjdzie nam zapłacić po zakończeniu umowy na używane auto w leasing, w celu ostatecznego wykupienia pojazdu. Zazwyczaj ustalana jest ona indywidualnie i wynika długości okresu leasingowania.

Zobacz ofertę teraz – wypełnij wniosek.

KTÓRE AUTO UŻYWANE MOŻNA WZIĄĆ W LEASING?

Jeśli chodzi o pochodzenie samochodu używanego, to leasingodawcy nie są w tej kwestii jednomyślni. Wielu z nich zaoferuje nam leasing na używane auto tylko wtedy, gdy będzie ono pochodzić od dostawcy najwyższego zaufania, a więc autoryzowanego przez producenta konkretnej marki dilera. Coraz więcej firm, w tym CLS, idzie jednak klientom na rękę i ufa ich intuicji, dopuszczając do leasingu auta sprzedawane nawet przez osoby fizyczne lub małe komisy samochodowe.

KONDYCJA MA KLUCZOWE ZNACZENIE

Używane auto w leasing może zostać wzięte tylko jeśli pozwala na to jego stan techniczny. Żaden z leasingodawców nie zdecyduje się na sfinansowanie zakupu samochodu, który był eksploatowany do granic możliwości i wymaga ogromnego nakładu kosztów, aby przywrócić go do stanu używalności. Jeśli chcemy zwiększyć nasze szanse na dofinansowanie kupna, warto prywatnie zlecić ocenę stanu technicznego pojazdu. Zostanie ona przeprowadzona w bardziej szczegółowy sposób i zapewni szerokie źródło informacji dla leasingodawcy. To jednak dodatkowy koszt, który poniesie klient. Taka ekspertyza może bowiem kosztować nawet kilkaset złotych.

Jeśli chcemy więc zakupić auto używane leasing wydaje się być opcją godną rozpatrzenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto jest skontaktować się z agentem w celu omówienia dostępnych opcji oraz sprawdzić ewentualną wysokość rat za pośrednictwem kalkulatora leasingowego.

Zamów teraz swoją indywidualną ofertę.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe