Co to jest leasing? Słowo o finansowaniu zewnętrznym w CLS

Co to jest leasing? Słowo o finansowaniu zewnętrznym w CLS

Zastanawiasz się nad pytaniem: co to jest leasing? Wyjaśniamy! W skrócie – Leasing to jest forma finansowania pozwalająca nabyć Twojej firmie środek trwały wykorzystywany do prowadzenia działalności.

Patrząc szerzej, leasing to – wśród polskich przedsiębiorców – bardzo popularny sposób na zakup środka trwałego. Zakupu przedsiębiorcy dokonują przy pomocy zewnętrznego źródła finansowania (finansowanie przez firmę leasingową), dzięki temu dodatkowo budują strukturę kosztów uzyskania przychodów.

Główną cechą charakterystyczną leasingu jest to, że właścicielem środka trwałego w leasingu jest firma leasingowa, ponieważ ona kupuje go od dostawcy. Natomiast przedsiębiorca odpłatnie korzysta z przedmiotu zakupionego przez leasingodawcę na podstawie umowy leasingu.

Inaczej rzecz ujmując – leasing jest to bardzo prosta forma finansowania, w której przedsiębiorca podpisujący umowę leasingu użytkuje przedmiot należący do firmy leasingowej. Wszystko dzieje się za ustaloną w umowie opłatą (np. raty miesięczne, kwartalne, półroczne, sezonowe – w zależności od rodzaju podpisanej umowy).

Po spłacie ostatniej raty – w zależności od rodzaju leasingu – przedsiębiorca staje się właścicielem przedmiotu leasingu lub zwraca go do leasingodawcy.

Zadzwoń teraz 665 800 810

Co zrobić, aby otrzymać finansowanie w CLS?

W zależności od przyjętej procedury Przedsiębiorca (lub Konsument) starający się o finansowanie, dostarcza niezbędne dokumenty, które pozwolą na określenie zdolności leasingowej.

Na początku wystarczy przygotować NIP firmy (lub dowód osobisty Konsumenta) i określić potrzebę leasingową, którą chcesz zrealizować. W trakcie rozmowy nasz Doradca postara się nakreślić ścieżkę realizacji wniosku – od momentu wykonania kalkulacji i złożenia dokumentów po dzień podpisania umowy z leasingodawcą i odbiór przedmiotu.

Jeśli więc jesteś Przedsiębiorcą zainteresowanym leasingiem środka trwałego (samochodu, maszyny, sprzętu czy wyposażenia), skontaktuj się z naszym Doradcą. Odpowie on na wszystkie pytania związane z ofertą, wykona wstępne kalkulacje, bezpłatnie złoży wnioski i pomoże Ci skompletować dokumenty potrzebne do zawarcia umowy, a następnie do rejestracji (jeśli jest wymagana) i ubezpieczenia przedmiotu.

Umowę leasingu możemy podpisać w Twojej Firmie lub też umówimy się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Dla Konsumentów chcących otrzymać oferty i złożyć wniosek leasingowy, przygotowujemy wszystkie niezbędne informacje i prowadzimy sprawę aż do momentu uruchomienia umowy.

Naszym Klientom – zarówno firmowym, jak i nieprowadzących działalności – oferujemy także wsparcie, radę i pomoc po podpisaniu i uruchomieniu umowy leasingowej.

Zapytaj teraz

Oferta miesiąca

Sprawdź nasze rabaty na samochody
Oferta miesiąca

Kontakt

Zadzwoń teraz i otrzymaj bezpłatną ofertę na finansowanie
Kontakt

Kalkulator

Sprawdź swoją ratę leasingu lub kredytu
Finansowanie

Otrzymaj bezpłatną ofertę

Porównany dla Ciebie oferty firm leasingowych i kredytowych

Zamów ofertę