Leasing – co to jest?

Kredyt w CLS

Leasing to – wśród polskich przedsiębiorców – bardzo popularny sposób na zakup środka trwałego przy pomocy zewnętrznego źródła finansowania (firma leasingowa).

Główną cechą charakterystyczną leasingu jest fakt, że właścicielem przedmiotu umowy jest firma leasingowa, a Przedsiębiorca odpłatnie korzysta z przedmiotu umowy.

Firma podpisująca umowę leasingu użytkuje przedmiot należący do leasingodawcy za ustaloną w umowie opłatą (np. raty miesięczne, kwartalne, półroczne – w zależności od rodzaju podpisanej umowy).

Po spłacie ostatniej raty – w zależności od rodzaju leasingu – Przedsiębiorca staje się właścicielem przedmiotu leasingu lub zwraca go do leasingodawcy.

Zadzwoń teraz

Co zrobić by otrzymać finansowanie?

W zależności od przyjętej procedury Przedsiębiorca (lub Konsument) starający się o finansowanie, dostarcza niezbędne dokumenty, które pozwolą na określenie zdolności leasingowej.

Na początku wystarczy przygotować NIP firmy (lub dowód osobisty Konsumenta) i określić potrzebę leasingową, którą chcesz zrealizować. W trakcie rozmowy nasz Doradca postara się nakreślić ścieżkę realizacji wniosku – od momentu wykonania kalkulacji i złożenia dokumentów po dzień podpisania umowy z leasingodawcą i odbiór przedmiotu.

Jeśli więc jesteś Przedsiębiorcą zainteresowanym leasingiem środka trwałego (samochodu, maszyny, sprzętu czy wyposażenia), skontaktuj się z naszym Doradcą. Odpowie on na wszystkie pytania związane z ofertą, wykona wstępne kalkulacje, bezpłatnie złoży wnioski i pomoże Ci skompletować dokumenty potrzebne do zawarcia umowy, a następnie do rejestracji (jeśli jest wymagana) i ubezpieczenia przedmiotu.

Umowę leasingu możemy podpisać w Twojej Firmie lub też umówimy się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Dla Konsumentów chcących otrzymać oferty i złożyć wniosek leasingowy, przygotowujemy wszystkie niezbędne informacje i prowadzimy sprawę aż do momentu uruchomienia umowy.

Naszym Klientom – zarówno firmowym, jak i nieprowadzących działalności – oferujemy także wsparcie, radę i pomoc po podpisaniu i uruchomieniu umowy leasingowej.

Zapytaj teraz

Oferta miesiąca

Sprawdź ofertę na zakup wybranych modeli samochodów
Oferta miesiąca

Kontakt

Zadzwoń teraz i poznaj idealną ofertę dla siebie
Kontakt

Kalkulator

Sprawdź nasz kalkulator i sprawdź swoją ratę
Finansowanie

Otrzymaj bezpłatną ofertę

Porównany dla Ciebie oferty firm leasingowych i kredytowych

Zamów ofertę