Leasing samochodów używanych w CLS – co powinieneś wiedzieć.

Leasing samochodów używanych w CLS - co powinieneś wiedzieć.

Leasing samochodów używanych w CLS.

Interesuje Cię leasing samochodów używanych w CLS?

Oto krótki wpis o tym, co powinieneś wiedzieć w temacie finansowania pojazdów z drugiej ręki.

Prowadzisz firmę i chcesz zakupić samochód, ale jednocześnie nie chcesz lub nie masz możliwości zakupu nowego auta? Podstawowym kryterium jest dla Ciebie opcja „nie za miliony”? Wybrałeś już samochód, który jest sprawny, zadbany i wiesz, że będzie spełniał swoje podstawowe funkcje, ale zastanawiasz się, czy uda Ci się go sfinansować? 

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przeczytaj uważnie poniższy tekst. Na pewno znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytania w temacie leasingu samochodów używanych dla firm i osób fizycznych.

CLS posiadamy oferty na leasing samochodów używanych zarówno dla firm, jak i dla konsumentów pracujących na etacie. Wystarczy, że zapoznasz się z poniższym kompendium i skontaktujesz z naszym Agentem. Postaramy się znaleźć dla Ciebie rozwiązanie i przeprowadzimy cały proces wnioskowania od oferty do podpisania umowy.

LEASING SAMOCHODÓW UŻYWANYCH – gdzie można znaleźć oferty?

Jeśli zainteresował Cię temat leasingu samochodów używanych, musisz wiedzieć o jednej rzeczy. Mianowicie: firmy leasingowe nie są tak skore do finansowania zakupu auta używanego, jak pojazdu nowego, prosto z salonu.

Wiąże się to oczywiście z faktem, że nie wszyscy chcą kupować używaną już wcześniej rzecz, zwłaszcza, gdy chodzi o samochody wykorzystywane w biznesie. Nie każdy jest zainteresowany pojazdem, który wyjeździł już kilka lat i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Przecież taki samochód może mieć niezbyt ciekawą historię: stłuczki, wypadki, niewłaściwe serwisowanie. Wiek samochodu również może sprawić, że ten nie zmieści się w ramach czasowych określonych przez przepisy leasingowe.

Dlatego też nie każda firma oferuje leasing samochodów używanych swoim Klientom. Są bowiem firmy leasingowe, które uważają ten sposób finansowania jako zbyt wysokie ryzyko transakcyjne, które nie niesie ze sobą korzyści.

Jeśli zatem upatrzyłeś sobie używane auto, który chciałbyś wziąć w leasing na firmę lu też w leasing konsumencki – skontaktuj się z nami. Z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiednią ofertę w procedurze leasingu samochodów używanych.

Musisz jednak pamiętać, że samochód używany, który chciałabyś wziąć w leasing powinien spełniać kilka podstawowych wymagań. Wymagania te określają przepisy i procedury firm leasingowych.

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych punktów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu używanego do przeprowadzenia leasingu.

Wiek pojazdu:

 – firmy leasingowe, kierując się przepisami, są w stanie zaakceptować wnioski o leasing wtedy, gdy wiek samochodu łącznie z umową leasingu będzie równy maksymalnie 10 lat. Przykład nr 1: pewna firma wybrała do leasingu samochód używany, który został wyprodukowany w roku 2015. Na dzień złożenia wniosku samochód miał już 4 lata. Zgodnie z przepisami, firma leasingowa zaproponowała leasingobiorcy umowę na 6 lat. Odstępstwa od wieku pojazdu – zdarzają się sytuacje, że firmy leasingowe godzą się na odstępstwo od przepisów i przyjmują w leasing samochody nieco starsze. W takich przypadkach jednak stan samochodu musi być naprawdę bardzo dobry, a leasingobiorca powinien przy tym przygotować się na spełnienie dodatkowych warunków, które w takim wypadku może przedstawić firma leasingowa. Przykład nr 2: pewna firma wypatrzyła na rynku wtórnym świetnie wyposażony model samochodu, którego kupnem jest zainteresowana. Samochód jest sprawdzony pod kątem technicznym i nie ma co do niego zastrzeżeń. Jedynym problemem wiek auta, bowiem jest ono z rocznika 2011, czyli na dzień złożenia wniosku ma już 9 lat. Klient złożył wniosek o leasing w trzech firmach, z których dwie z nich odmówiły i oparły odmowę o rok produkcji auta. Doradcom CLS udało się jednak wynegocjować odstępstwo. Jedna z firm zgodziła się na odstępstwo, ale uruchomienie umowy  leasingowej uwarunkowała wyceną samochodu przez rzeczoznawcę oraz podwyższoną opłatą wstępną. Klient zgodził się na warunki odstępstwa i zawarł transakcję na 3 lata. Wniosek – samochód na koniec umowy będzie miał 12 lat, ale leasing doszedł do skutku. 

Pochodzenie samochodu w leasingu:

– według procedur przyjętych przez firmy leasingowe w Polsce, dostawcą samochodu do leasingu powinna być firma najwyższego zaufania. Firma sprzedająca samochód powinna więc mieć autoryzację producenta lub dystrybutora marki. Jednakże, w sytuacji, gdy zdecydujemy się na samochód używany zakupiony w komisie, możemy otrzymać zgodę na leasing, bowiem leasingodawcy często decydują się na odstępstwo i kupują samochody w komisie lub odkupują samochody używane od innych firm leasingowych. Aby przeprowadzić taką transakcję, nie potrzebujemy dodatkowych dokumentów poza informacją na temat sprzedawcy wybranego samochodu. 

Kontrola:

– każde auto używane, które chcemy wziąć w leasing, w trakcie składania wniosku przechodzi oględziny przeprowadzane przez dział oceny ryzyka. Eksperci po zapoznaniu się z pojazdem i dokumentacją decydują czy wóz spełnia kryteria stawiane przez firmę leasingową. Samochód używany przedstawiany do leasingu musi być sprawny i, najlepiej, z dobrą historią. 

Musisz pamiętać, że samochody używane, które były sprowadzone z USA, są najmniej atrakcyjnym i najmniej pożądanym przedmiotem leasingu wśród polskich leasingodawców.  Jeśli decyzja o przyznaniu finansowania będzie negatywna ze względu na pojazd, musimy poszukać innego samochodu. Gdy jednak samochód przejdzie oględziny bez problemu, umowa może zostać podpisana.

Leasing samochodów używanych – Ile to kosztuje?

Gdy decydujesz się na leasing samochodu, musisz pamiętać o kilku stałych kosztach, które będziesz ponosić po podpisaniu umowy. Na początku powinieneś wziąć pod uwagę trzy podstawowe koszty: opłata wstępna, rata miesięczna, wykup pojazdu z leasingu. W przypadku leasingu samochodów używanych do kosztów początkowych należy też wliczyć koszt sprawdzenia pojazdu przez rzeczoznawcę (ponoszony przy poszukiwaniu samochodu) oraz koszt wyceny zleconej przez leasingodawcę przed wyrażeniem zgody na leasing.

Równie ważną rzeczą, jak wspomniane wyżej składowe, są opłaty okołoleasingowe, takie jak: opłata za rejestrację (jeśli występuje), ryczałt za tabelę opłat (występuje w zależności od firmy), opłata za obsługę ubezpieczenia obcego, inne opłaty zawarte w tabeli opłat ponoszone w trakcie trwania umowy. Niektórzy leasingodawcy wprowadzają – zamiast tabeli opłat – wspomnianą zryczałtowaną roczną opłatę, w której zawierają pewną część opłat, takich jak np. rejestracja, udostępnienie informacji w przypadku zapytania ze strony organów ścigania itp.

Nie możemy zapominać też o ubezpieczeniu pojazdu (ubezpieczenia komunikacyjne muszą być zgodne z warunkami leasingu) oraz ubezpieczeniu dodatkowym takim jak GAP, GAN, ochrona prawna, itp. 

Podsumowanie

Leasing samochodów używanych jest tematem bardzo chętnie poruszanym wśród firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Przedsiębiorców nie odstrasza nawet fakt, że samochód używany może mieć wyższą barierę wejścia do umowy (wyższa opłata wstępna, krótszy okres), niż samochód nowy. Dla wielu z naszych Klientów liczy się na początku działalności niższa cena pojazdu używanego oraz ostateczna wysokość raty. 

Jesteśmy przygotowani na to, by zaproponować naszym Klientom kilka rozwiązań ofertowych. Mówimy tu o ofercie dla wybranych samochodów używanych, jak i – jako  alternatywie – ofercie dla samochodu nowego.  Mamy doświadczenie w pracy z każdym Klientem. Mile widziani są nie tylko Klienci z długą historią działalności, ale tacy, którzy dopiero założyli firmę i próbują swoich sił w biznesie.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z usług CLS – otrzymacie Państwo kompleksową obsługę wniosku leasingowego oraz informację w temacie ubezpieczeń. Nasze wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku sprawia, że wiele elementów oferty jesteśmy w stanie dla Państwa wynegocjować. Dzięki temu macie Państwo pewność, że oferta, którą otrzymacie będzie spełniała Wasze oczekiwania w 102%.

Zamów teraz swoją indywidualną ofertę.

Zadzwoń teraz

Zapytaj teraz

Nasza oferta

Oferta miesiąca

Sprawdź nasze rabaty na samochody
Oferta miesiąca

Kalkulator

Sprawdź swoją ratę leasingu lub kredytu
Finansowanie

Kontakt

Zadzwoń teraz i otrzymaj bezpłatną ofertę na finansowanie
Kontakt

Otrzymaj bezpłatną ofertę

Porównany dla Ciebie oferty firm leasingowych i kredytowych

Zamów ofertę