Ubezpieczenie floty samochodowej

Ubezpieczenie floty samochodowej to produkt przygotowany dla firm posiadających co najmniej kilka samochodów osobowych lub ciężarowych. Z tej formy ubezpieczenia komunikacyjnego korzystają w szczególności firmy spedycyjne oraz transportowe. Ubezpieczenie flotowe składa się gównie z polis odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz auto casco, a dodatkową opcją są assistance, ubezpieczenie szyb, niestandardowego wyposażenia lub utraty wartości pojazdu oraz możliwość skorzystania z pomocy prawnej.

Ubezpieczenie floty samochodowej –  od czego zależy koszt?

Na koszt ubezpieczenia flotowego ma wpływ kilka czynników: ilość ubezpieczanych pojazdów we flocie, ich wiek i rodzaj oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej, a w szczególności wybór klauzul dodatkowych. Nie bez znaczenia pozostaje również forma własności pojazdu, tzn. czy pojazd jest mieniem wyłącznym firmy, czy pozostaje przedmiotem umowy leasingowej. Firmy ubezpieczeniowe zwracają jednak uwagę głównie na wypłacone przez innych ubezpieczycieli w latach ubiegłych odszkodowania oraz ilość zgłaszanych szkód na pojazdach lub osobach.

Poszukiwanie odpowiedniej oferty na ubezpieczenie floty samochodowej

Firmy korzystające z ubezpieczeń flotowych, przy ich wyborze zwracają uwagę głównie na cenę polisy oraz zakres ubezpieczeń wchodzących w jej skład.Takiej polisy nie warto wybierać samodzielnie. Kluczowym elementem może się więc okazać ścisła współpraca pomiędzy przedstawicielem firmy oraz brokerem.

Obniżenie kosztu ubezpieczenia flotowego

Ze względu na kluczowy wpływ szkodowości pojazdów na cenę polisy flotowej, należy zadbać głównie o odpowiednią obsługę ubezpieczenia. Brokerzy często oferują firmom usługi monitorowania likwidacji szkody. Ich pomoc rozpoczyna się już w momencie zgłaszania szkody, której dokonuje się przez specjalną platformę internetową. Od tej chwili to broker jest w dużej mierze odpowiedzialny za takie kwestie jak przysłanie holownika na miejsce zdarzenia, odprowadzenie uszkodzonego samochodu do odpowiedniego serwisu oraz jego szybka naprawa. Takie postępowanie pozwala kontrolować wysokość wypływu środków z polisy auto casco, a tym samym przekłada się na późniejszą cenę polisy przy odnawianiu ubezpieczenia.

Broker dba również o szybką wycenę powstałych szkód. Najczęściej już w ciągu 24h od momentu zdarzenia szkoda na pojeździe jest wyceniana przez rzeczoznawcę, który po maksymalnie 48h od wyceny dostarcza ją do odpowiedniego serwisu. Takie postępowanie pozwala znacząco skrócić czas naprawy i jednocześnie zmniejszyć koszt wynajmu pojazdu zastępczego, który to koszt jest częścią funkcjonowania floty.

Udział brokera w procesie likwidacji szkody pozwala na monitorowanie wysokości wypływu środków z polisy ubezpieczeniowej, głównie auto casco. Można w ten sposób określić, które z powstałych na pojeździe szkód są szkodami regresowymi i nie powinny być brane pod uwagę przy określaniu szkodowości floty. To z kolei ma wpływ na koszt polisy w kolejnym roku.

Nie tylko monitorowanie szkody

W celu obniżenia kosztu ubezpieczenia floty samochodowej warto podjąć szereg działań prewencyjnych, które docelowo powinny obniżyć szkodowość floty. Monitorowanie powstałych szkód pozwala uzyskać wiedzę na temat okoliczności ich powstania. Można w ten sposób na bieżąco kontrolować, którzy kierowcy powinni zostać dodatkowo przeszkoleni, co podniesie poziom ich umiejętności prowadzenia auta. Brokerzy pomagają zdobyć środki na takie szkolenia od zakładów ubezpieczeń.

Broker często podpowiada również, jakie działania należy podjąć aby zminimalizować ryzyko powstawania szkód, np. proponuje wprowadzenie regulaminu użytkowania pojazdów służbowych, wprowadzenie systemu motywacyjnego dla kierowców, a w niektórych przypadkach montaż zabezpieczeń przeciwkradzieżowych.

Wprowadzenie tego typu, czasami niestandardowych rozwiązań, pozwala na ograniczenie powstawania szkód na pojazdach i osobach, a co za tym idzie jest pozycją wyjściową do negocjacji obniżenia składki za ubezpieczenie flotowe. Kluczowa jest bowiem zasada: żeby płacić mniej trzeba mniej szkodzić.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe