Szukaj

Leasing samochodów dostawczych z CLS

Leasing samochodów dostawczych? Tylko z CLS!

Jeśli interesuje Cię leasing samochodów dostawczych – dobrze trafiłeś! Opowiemy w tym artykule, co zyskasz, gdy skontaktujesz się z nami w celu zakupu samochodu dostawczego dla swojej firmy!

Przeglądając oferty, które zawierają w sobie zakup auta finansowanie w postaci leasingu samochodów dostawczych, możesz natknąć się na sporą ilość propozycji. Jeśli nie chcesz zgubić się w gąszczu ofert, rozpocznij współpracę z naszymi Doradcami! Poniżej szczegółowo wyjaśniamy, dlaczego najlepszy sposób na leasing samochodów dostawczych to współpraca z CLS!

Przygotowując się do wejścia w leasing samochodów dostawczych musisz pamiętać o jednej rzeczy. Leasing tego samego auta dostawczego porównywany u kilku różnych leasingodawców zawsze będzie wyglądał inaczej. Inaczej będą rozkładać się koszty okołoleasingowe, zostaną Ci przedstawione inne warunki ubezpieczenia, inny będzie poziom wpłaty własnej i wykupu.

Zostaniesz zasypany informacjami, z którymi na co dzień wcale nie musisz mieć do czynienia.

W związku z tym chcemy Twojej firmie zaoferować swoje usługi – zebranie i przeanalizowanie różnych ofert leasingowych. Wszystkie propozycje, które od nas otrzymasz będą pochodziły od największych firm leasingowych w kraju. Dodatkowo przygotujemy dla Ciebie bezpłatną analizę ubezpieczenia wybranego modelu pojazdu oraz towaru, jeśli będziesz zainteresowany tego typu ubezpieczeniem.

Zapytasz teraz, dlaczego powinieneś współpracować z nami. Już wyjaśniamy!

Jesteśmy na rynku finansowym od przeszło 18 lat. Spotykamy się na co dzień z Przedsiębiorcami, którzy bardzo duży nacisk kładą na wysokość raty za leasing samochodów dostawczych i osobowych, przy czym – często pomijają inne składowe umowy leasingowej.

Dzieje się tak, bo nasi Klienci już na wstępie podchodząc do tematu leasingu, mają w budżecie firmy wyliczoną określoną kwotę, którą chcieliby miesięcznie przeznaczyć na opłacenie samochodu, ubezpieczenia, paliwa, etc. I to jest bardzo dobry początek. Jednakże nie możemy się zgodzić z twierdzeniem, że niska rata leasingu jest jedynym wyznacznikiem dobrej oferty. W naszej pracy najważniejsze jest, aby Klient podpisał umowę korzystną przede wszystkim dla siebie, a nie dla leasingodawcy. Staramy się w taki sposób budować portfel ofert, aby leasing samochodów dostawczych był dla Klienta przejrzystym folderem ze wszystkimi informacjami.

Wiemy też, że przeglądanie ofert leasingu na własną rękę często sprawia Przedsiębiorcy trudność, zwłaszcza, jeśli na co dzień nie zajmuje się on działalnością związaną z finansami, tylko pracuje na przykład w branży kreatywnej. Często spotykamy się z sytuacjami, kiedy Właściciel firmy wpisał swój NIP jedną z popularnych wyszukiwarek, po czym rozdzwoniły się telefony z ofertami niekoniecznie dobranymi do jego potrzeb. Często bowiem zdarza się tak, że firma leasingowa nie obsługuje leasingu samochodów dostawczych lub też wybiera konkretne branże, dla których przygotuje taką ofertę. Dodatkowo – dla Przedsiębiorcy, który musi przecież prowadzić swoją firmę, szukanie oferty, która będzie spełniała wszystkie jego warunki jest często bardzo czasochłonne i szybko potrafi zniechęcić.

Nasi Doradcy służą pomocą.

Na Twój wniosek codziennie sprawdzają oferty leasingu od różnych firm obsługujących leasing samochodów dostawczych. Możesz dzięki temu być pewien, że dostaniesz ofertę, która będzie odpowiadała Twoim warunkom. Wypełnisz przy tym minimalną ilość dokumentów potrzebnych przy składaniu zapytania. Często może to być tylko jeden wniosek lub ankieta leasingowa. Doradca, który zaopiekuje się Twoim zapytaniem będzie w Twoim imieniu prowadził negocjacje warunków leasingu tylko tam, gdzie otrzyma dla Ciebie najlepsze warunki.

Leasing samochodów dostawczych – zalety wyboru tej formy finansowania

Spróbujmy opisać temat leasingu samochodów dostawczych na przykładzie. Rozbierzemy leasing samochodów dostawczych na czynniki pierwsze posługując się przykładem nowo otwartej firmy. W dziesięciu istotnych dla Ciebie punktach wyszczególnimy wszystkie zalety finansowania działalności leasingiem.

  1. Założyłeś firmę i, aby prowadzić działalność, musisz kupić samochód. Wiadomo przecież, że do klientów nie będziesz dojeżdżał pociągiem czy autobusem. Stanąłeś tym samym przed wyborem opcji finansowania: leasing albo kredyt. W tym właśnie miejscu spotkasz się z pierwszą przeszkodą. Banki oferujące kredyty firmowe na samochody dostawcze nie za bardzo chcą współpracować z firmami, które działają krócej niż miesiąc. Czasem okres karencji wynosi nawet pół roku lub rok – biorąc pod uwagę kryterium branżowe! Dlatego – leasing samochodów dostawczych jest rozwiązaniem dla Twojej firmy! Firmy leasingowe realizują umowy z Przedsiębiorcami, którzy dopiero weszli na rynek i rozpoczynają działalność.
  2. W przeciwieństwie do banków – firmy leasingowe nie wymagają spełnienia szeregu wymogów formalnych, a procedura leasingowa jest o wiele prostsza niż kredytowa. Wystarczy wniosek lub ankieta, aby uzyskać decyzję o przyznanym leasingu! Oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje, w których zostaniesz poproszony o dodatkowy dokument, np. wyciąg z KPiR albo skrócony opis działalności… Ale większość formalności i tak załatwisz online dzięki pomocy Doradcy CLS, z którym finalnie podpiszesz umowę podczas jednego tylko spotkania. To następny dowód na naszej liście, dla którego leasing samochodów dostawczych jest rozwiązaniem dla Twojej firmy!
  3. Innym ważnym czynnikiem przemawiającym za leasingiem samochodu dostawczego (i to na każdym etapie działalności) jest fakt, że leasing nie obniży Twojej zdolności kredytowej. Będzie bowiem wykazywany jako zobowiązanie (comiesięczne faktury), a nie jako rata kredytowa. Tym samym, jeśli nie chcesz obniżyć swojej zdolności kredytowej, to właśnie leasing samochodów dostawczych jest rozwiązaniem dla Twojej firmy!
  4. Spójrz: rozpoczynasz działalność – i bez względu na to, w jakiej działasz branży – musisz brać pod uwagę, ze zakup samochodu to nie jedyny Twój wydatek. Stojąc przed dylematem „na co mam teraz wydać pieniądze?” każdą złotówkę obejrzysz dwa razy zanim zrobisz przelew. Co za tym idzie – nie będziesz skory do tego, by posiadany budżet przepalić w całości na zakup samochodu za gotówkę. Często bowiem musisz opłacić czynsz za lokal, magazyny, fakturę za usługi księgowe, abonamenty oraz wyposażenie biura lub towar. Oto kolejny dowód na to, że leasing samochodów dostawczych jest rozwiązaniem dla Twojej firmy! Płacąc za auto w ratach pozostałe środki możesz przeznaczyć na wskazane wyżej wydatki. Kupując towar i sprzedając go lub wykonując usługi po wyposażeniu biura zarabiasz między innymi na spłatę raty i tym samym nie przepalasz budżetu tylko na zakup samochodu.
  5. Zastanawiasz się nad ofertą wynajmu samochodu dostawczego. Oczywiście – chętnie pomożemy także przy wniosku o najem, jednak musisz pamiętać o jednej rzeczy. Wynajem samochodów dostawczych jest – w przeliczeniu na złotówki – droższy nawet od kredytu. Na dodatek najem dotyczy tylko nowych samochodów, nie masz możliwości wyboru pomiędzy nowymi i używanymi autami. Owszem, w ratę masz wliczone wszystko, łącznie z ubezpieczeniem i serwisem, ale dla nowej firmy oferta najmu bywa naprawdę droga, a sama rata za najem często może pochłaniać większą część początkowych zysków, które można spożytkować w zupełnie inny sposób. Na początku działalności taka rozrzutność nie jest wskazana. Poza tym, po zakończeniu umowy najmu zdajesz samochód i musisz szukać nowego. Dlatego w tym porównaniu z najmem – leasing samochodów dostawczych jest lepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy!
  6. Analizujesz posiadany budżet i decydujesz się na zakup samochodu używanego. Nie ma problemu – leasing samochodów dostawczych i tu jest rozwiązaniem dla Twojej firmy! Masz możliwość zakupu auta używanego z komisu lub też samochodu dostawczego wybranego wśród ofert aut poleasingowych. Nie musisz ograniczać się tylko do nowych samochodów. Ważne dla Ciebie jest tylko to, żeby samochód w momencie zakończenia umowy leasingowej mieścił się w przedziale 2-10 lat używalności. Naszym Doradcom podczas negocjacji udaje się uzyskać dłuższy okres leasingu i możesz spokojnie zakończyć finansowanie, gdy samochód ma 12 lat.
  7. Jeśli zastanawiasz się nad sposobem rozliczenia zakupu samochodu dostawczego – pamiętaj, że wpłata własna oraz cała rata leasingu netto stanowi dla Twojej firmy koszt uzyskania przychodu. Dzięki temu, że wartość samochodu netto oraz wszystkie wydatki na samochód wrzucisz w koszty – zapłacisz niższy podatek. Dodatkowo – jeśli jesteś płatnikiem VAT, odliczysz też wartość VAT-u. Co oznacza, że i w tym kryterium leasing samochodów dostawczych jest rozwiązaniem dla Twojej firmy!
  8. Wybrałeś już samochód, ale nie wiesz, czy – prowadząc działalność – będziesz chciał korzystać z niego dłużej, niż przez czas trwania umowy leasingu? To nic nie szkodzi. Podpisując umowę możesz po jej zakończeniu umówić się z leasingodawcą na zdanie samochodu. Pamiętaj, że umowa leasingu nie przenosi na Ciebie własności samochodu dostawczego, a jedynie daje Ci możliwość jego użytkowania. To oznacza, że właścicielem pojazdu staniesz się dopiero po zapłaceniu ostatniej raty leasingu oraz wykupie auta od leasingodawcy. To sprawia, że leasing samochodów dostawczych jest rozwiązaniem dla Twojej firmy, bo nie masz obowiązku przejmować własności pojazdu, z którego korzystasz!
  9. Jeśli po zakończeniu umowy leasingu zdecydowałeś się na zatrzymanie samochodu w firmie, musisz wiedzieć jedno. Masz możliwość odmrożenia części środków zainwestowanych w zakup samochodu. Wystarczy, że – kontaktując się z Doradcą CLS – złożysz wniosek o leasing zwrotny lub refinansowanie w postaci kredytu na zakup samochodu dostawczego. Dzięki temu odzyskasz część pieniędzy ze spłaconych rat leasingowych, które możesz na nowo zainwestować i na spokojnie dalej płacić niskie raty za auto. Twój kapitał będzie pracował w Twojej firmie, nie będziesz musiał ponownie mrozić go w wartości samochodu. Tym samym leasing samochodów dostawczych nadal będzie rozwiązaniem dla Twojej firmy!
  10. Wydajesz pieniądze na co dzień – robiąc zakupy, płacąc za bilety, płacąc taksówkarzowi czy spłacając np. abonamenty za różne usługi (telefon, tv, stronę www itp.). Zapewne zwrócisz uwagę na różnicę, gdy za zakupione przedmioty (np. telewizor lub komputer) płacisz jednorazowo pozbywając się pieniędzy z konta lub portfela, a mógłbyś sobie wydatek rozłożyć na wygodne, mniejsze części. Patrząc pod tym kątem na zakup samochodu w systemie ratalnym – to właśnie leasing samochodów dostawczych będzie idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy! Lepiej wydawać mniejsze kwoty, co miesiąc, niż dużą kwotę jednorazowo. Wydatek ratalny mniej boli, a Ty jesteś w stanie lepiej zaplanować swój budżet.

Powyższa lista pokazała dziesięć najważniejszych zalet leasingu, które możesz wziąć pod uwagę rozważając opcję skorzystania z tej formy finansowania. Dodatkowo pamiętaj, że leasing samochodów dostawczych jest rozwiązaniem obecnie bardzo popularnym wśród przedsiębiorców. Korzystają z niego firmy kurierskie, różnego rodzaju przewoźnicy oraz dostawcy lub przedsiębiorcy, którzy po prostu przewożą własny sprzęt na miejsce wykonywania działalności. Wprawdzie leasing sam w sobie zazwyczaj jest kojarzony z zakupem samochodów osobowych, ale przemyślana oferta CLS to dla Ciebie także możliwość skorzystania z leasingu na auto dostawcze. Przeanalizuj na spokojnie wszystkie zalety tej opcji i daj szansę swojej firmie na zakup samochodu na świetnych warunkach.

Leasing samochodów dostawczych – auto nowe czy używane?

Jak wspomnieliśmy wyżej, leasing samochodów dostawczych możesz zrealizować zarówno z samochodem nowym, jak i używanym.  Taka oferta to ukłon CLS w kierunku przedsiębiorców młodych i takich, którzy dopiero rozkręcają swój biznes. Doskonale rozumiemy, że wielu z Was jest w początkowej fazie działalności na dorobku i zakup nowego samochodu dostawczego nie współgra z Waszym budżetem. Często wybieracie do ofertowania samochody trzy- lub czteroletnie, które są tańsze od aut prosto od dealera. Decydując się na używany samochód dostawczy w leasingu, wystarczy, że przy wyborze auta będziesz kierował się przede wszystkim jego wiekiem i bezwypadkowością. Wtedy możemy dla Ciebie złożyć wniosek o leasing. Wystarczy tylko, żeby wybrany model był w dobrej kondycji technicznej, miał maksymalnie 8-9 lat, nie miał w papierach szkody całkowitej, a na liczniku zbyt wielu przejechanych kilometrów. Jeśli zachowasz te warunki wyboru auta, firmy leasingowe przychylnie spojrzą na naszą propozycję, mimo, że auto było używane. Jedynym mankamentem leasingu na samochód dostawczy używany jest to, że leasingodawca za taki pojazd może zażądać wyższego wkładu finansowego, nie jest to jednak regułą i zależy od ogólnej oceny samochodu i wniosku leasingowego.

Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm

Zanim zdecydujesz się na dobranie konkretnej oferty dla swojej firmy, spójrz na poniższą tabelę, która wykaże Ci najważniejsze cechy leasingu w Polsce:

Rodzaj leasingu

· leasing operacyjny (najpopularniejsza forma leasingu w Polsce)

· leasing finasnowy

Okres trwania umowy leasingowej

· leasing finansowy: 6-60 miesięcy

· leasing operacyjny: 24-60 miesięcy, przy czym  istnieje możliwość wydłużenia okresu do 72 lub do 84 miesięcy głównie na nowe samochody dostawcze

· w przypadku samochodów używanych maksymalny okres leasingu to:

– dla 1-4 letnich pojazdów dostawczych: wiek pojazdu + okres leasingu = max 8 – 10 lat

– dla 5-6 letnich aut dostawczych: wiek pojazdu + okres leasingu = max 8 – 10 lat

– dla 7-8 letnich samochodów dostawczych: wiek pojazdu + okres leasingu = max 10 lat

Wpłata własna (wpłata inicjalna)

· dla dostawczych samochód nowych lub używanych pochodzących od autoryzowanego dealera: OW około 5-10% wartości pojazdu

· dla aut dostawczych 4-6 letnich kupowanych na fakturę VAT 23%: standardowo od 10% wartości pojazdu

· przy aucie 7-8 letnim lub kupowanym na umowę kupna-sprzedaży: zakres od 10% nawet do 45% wartości pojazdu na umowie – zależy od leasingodawcy. Na polskim rynku niewielu leasingodawców decyduje się na przyjęcie leasingu na podstawie umowy kupna-sprzedaży

· możliwe warunki specjalne od 0-1% przy dobrym scoringu lub przy dobrym scoringu i nienagannej, długoletniej współpracy z leasingodawcą

Opcje

· oprocentowanie zmienne lub stałe

· leasing złotowy, walutowy lub denominowany

· raty równe, malejące lub sezonowe

· wykup – uzależniony od rodzaju leasingu oraz od rocznika pojazdu

Procedury leasingowe

· uproszczona: wymagane dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów firmy oraz zgody na weryfikację baz i na przetwarzanie danych osobowych

· standardowa: dodatkowy wymóg przedstawienia dokumentów finansowych firmy (stosowana znacznie częściej z uwagi na wzrost nadmiernego zadłużenia polskich firm)

Przedmiot leasingu

· dostawczy samochód nowy lub używany (zazwyczaj max 6-letni, wyjątkowo roczniki max 8-letnie)

· do odbioru w ciągu 2-5 dni od momentu podpisania umowy na leasing auta dostawczego

Leasingobiorca

· standardowo taki, który prowadzi działalność gospodarczą min. 3-6 miesięcy

· możliwe warunki specjalne tj. dla przedsiębiorców dopiero zaczynających działalność (należy liczyć się z wyższą wpłatą wstępną)

Pamiętaj – wybierając leasing auta dostawczego, nie musisz znać się na wszystkich procedurach i czynnościach. Formalności zostaw nam – wszystko załatwimy i przeprowadzimy cały proces za Ciebie. Ty wypełniasz tylko zgody na przetwarzanie danych i weryfikację BIK oraz krótką ankietę leasingową. Procedury starania się o leasing ostatnimi czasy są dość mocno upraszczane przez firmy leasingowe. Teraz leasing samochodów ciężarowych dla nowych firm jest dostępny niemal od ręki. Wystarczy, że masz firmę, spłacasz regularnie inne zobowiązania i środki na opłatę wstępną. My załatwiamy całą obsługę wniosku łącznie z negocjacjami. Następnie organizujemy dla Ciebie spotkanie z naszym Doradcą w celu podpisania umowy.

Spójrz – leasing samochodów dostawczych to dla nowych firm naprawdę doskonała propozycja. Ograniczasz wydatki, bo płacisz mniejszymi ratami, a resztę środków inwestujesz w rozwój firmy. Szybciej zaplanujesz budżet i podzielisz pieniądze na inwestycje i wydatki. Z zakupem samochodu za gotówkę możliwości wydatkowania środków na rozwój masz ograniczone.

Reasumując

Oferujemy Wam nowoczesną formą leasingu na niezwykle przystępnych warunkach. Gorąco zachęcamy do przyjrzenia się ofercie samochodów na stronie Auto CLS – przygotowaliśmy tam zarówno ofertę dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych!

 

Zapytaj teraz

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz