Co to jest leasing konsumencki?

Myśląc o leasingu zazwyczaj kojarzymy tę formę zawierania umowy na użytkowanie samochodu wyłącznie z prowadzeniem działalności gospodarczej. Osoby prywatne, które nie posiadają gotówki na zakup auta, często odnoszą błędne wrażenie, że są skazane jedynie na kredyt bankowy, którego warunki mogą być mniej atrakcyjne, niż umowy leasingowe. Tymczasem, leasing nie jest zarezerwowany tylko dla firm. Na rynku, w ofertach wielu firm figuruje również taka pozycja, jak leasing konsumencki. Możliwe jest uzyskanie leasingu konsumenckiego samochodów używanych oraz nowych.

Czym jest leasing konsumencki samochodu?

Leasing konsumencki jest rodzajem umowy leasingowej adresowanej do osoby prywatnej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. W tym przypadku warto zaznaczyć, że decydując się na leasing konsumencki samochodu, klient nie zyskuje żadnych możliwości skorzystania z ulg podatkowych, po które chętnie sięgają przedsiębiorcy. Osoba prywatna, która podpisze umowę na leasing konsumencki auta, nie będzie mogła zatem raty leasingowej wpisać w koszt uzyskania przychodu, odliczyć podatku VAT, ani nawet dokonywać amortyzacji środka trwałego. Zyskuje jedynie (lub aż) samochód w korzystnej cenie, na przystępnych warunkach.

Warianty leasingu konsumenckiego na samochód i prawo własności

Leasing konsumencki potrafi mieć pewną przewagę nad zaciągnięciem tradycyjnego kredytu bankowego na zakup samochodu. Przede wszystkim, klient podpisując umowę na leasing konsumencki na samochód, otrzymuje do użytkowania pojazd, który jest już ubezpieczony i zarejestrowany przez leasingodawcę. To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ wszelkimi formalnościami zajmuje się współpracujący z konsumentem agent. Samochody w leasingu konsumenckim nadają się do użytkowania od razu po odebraniu ich przez klienta. Jeżeli chodzi o koszty samochodu leasing konsumencki wypada korzystnie, biorąc pod uwagę wysokość spłacanych rat. Oblicz teraz swoją ratę.

Warto jednak pamiętać, że oferty zarówno banków, jak i firm leasingowych zmieniają się dość często, dostosowując się do wymogów rynku i oczekiwań klientów. Należy zatem dokładanie wyliczyć i porównać pełne koszty związane z obydwoma rodzajami umów. W tym może pomóc kalkulator leasingu konsumenckiego. Jeśli rozważamy leasing konsumencki kalkulator powinien być dostępny na stronie niemal każdej firmy, oferującej ten model finansowania. W przypadku CLS, kalkulator można znaleźć w odpowiednio oznaczonej zakładce.

Leasing ma na pewno przewagę nad kredytem bankowym w zakresie możliwości negocjacji ceny i uzyskanego upustu.  Wynika to z faktu, że firma oferująca leasing konsumencki oferty przygotowuje w oparciu o analizę rynku i zapotrzebowania klientów. Poza tym leasingodawca prowadzi zazwyczaj stałą współpracę z salonami samochodowymi, w których dokonuje niekiedy hurtowych transakcji. Dzięki temu może liczyć na preferencyjne warunki zakupu. Fakt ten, przekłada się na możliwość obniżenia ceny przez firmę leasingową swojemu klientowi, przy jednoczesnym zachowaniu zadowalającego stopnia zysku.

 

Leasing konsumencki na samochód – jaki wybrać?

Wybierając leasing konsumencki na samochód klient zyskuje możliwość skorzystania z dwóch rodzajów umowy. Pierwszy to tzw. leasing standardowy, drugi określany jest mianem odnawialnego. Jeśli konsument chce wziąć auto w leasing konsumencki standardowy, oznacza to, że zamierza na długo związać się z samochodem. W momencie zawarcia umowy leasingowej właścicielem pojazdu pozostaje bowiem firma leasingowa, jednak w przypadku standardowej umowy istnieje możliwość wykupu auta w symbolicznej cenie już po trzech lub czterech latach spłacania rat. Leasing odnawialny jest z kolei przeznaczony dla tych, którzy nie lubią długo jeździć jednym autem i często zmieniają samochody. Możliwość wykupu nie jest tu atrakcyjna, bo wymaga zainwestowania kolejnych środków finansowych i zaangażowania się w ewentualną sprzedaż pojazdu. Leasing konsumencki odnawialny służy bowiem klientom, którzy nie tyle zamierzają nabyć auto, co korzystać z niego, a następnie dokonać wymiany na inny, nowszy model. Koszty umowy leasingu odnawialnego to pokrycie utraty wartości auta związanej z jego używaniem oraz rata będąca wynagrodzeniem za prawo korzystania z samochodu.

W ofercie CLS przygotowaliśmy specjalny produkt we współpracy z PKO Leasing:

  • Elastyczna opłata wstępna od 0% do 30%
  • Długi okres spłaty do 60 miesięcy – elastyczna rata
  • Oferta dla osób od 21 lat do 70 lat
  • Możliwość skorzystania z dodatkowych usług:
    • Ubezpieczenie
    • Opony
    • Karty paliwowe

Sprawdź teraz swoją ratę!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą: leasing samochodów używanych, leasing dla osoby prywatnej, leasing samochodu osobowego, auto w leasing na firmę.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe