Co to jest leasing konsumencki?

Myśląc o leasingu zazwyczaj kojarzymy tę formę zawierania umowy na użytkowanie samochodu wyłącznie z prowadzeniem działalności gospodarczej. Osoby prywatne, które nie posiadają gotówki na zakup auta, błędnie myślą, że są skazane jedynie na kredyt bankowy, którego warunki mogą być mniej atrakcyjne, jak umowy leasingowe. Tymczasem, leasing nie jest zarezerwowany tylko dla firm. Poznajmy czym jest leasing konsumencki.

Czym jest leasing konsumencki samochodu?

Leasing konsumencki jest rodzajem umowy leasingowej adresowanej do osoby prywatnej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Z tego też powodu leasingobiorca nie uzyska możliwości skorzystania z ulg podatkowych, jakie czekają na przedsiębiorców w związku z podjęciem leasingu. Osoba prywatna nie będzie mogła zatem raty leasingowej wpisać w koszt uzyskania przychodu, odliczyć podatku VAT, ani dokonywać amortyzacji środka trwałego.

Warianty leasingu konsumenckiego na samochód i prawo własności

Leasing konsumencki potrafi jednak mieć pewną przewagę nad zaciągnięciem tradycyjnego kredytu bankowego na zakup samochodu. Przede wszystkim, podpisując umowę leasingową, otrzymujemy do użytkowania pojazd, który jest już ubezpieczony i zarejestrowany, więc jesteśmy zwolnieni z wielu formalności związanych z wizytami w towarzystwie ubezpieczeniowym oraz urzędzie komunikacyjnym. Otrzymany samochód nadaje się do jazdy od zaraz. Jeżeli chodzi o koszty i wysokość spłacanych rat, ciężko jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest bardziej korzystna. Jest to związane z faktem, że oferty zarówno banków, jak i firm leasingowych zmieniają się dość często. Należy zatem dokładanie wyliczyć i porównać pełne koszty związane z obydwoma rodzajami umów. Leasing ma na pewno przewagę nad kredytem bankowym w zakresie możliwości negocjacji ceny i uzyskanego upustu. Wynika to z faktu, że firma leasingowa jest zazwyczaj stałym klientem danego salonu, dokonującym transakcji hurtowych, co wiąże się z uzyskiwaniem bardzo atrakcyjnych cen zakupu. Fakt ten, przekłada się na możliwość upuszczenia ceny przez firmę leasingową swojemu klientowi, przy jednoczesnym zachowaniu zadowalającego stopnia zysku.

leasing konsumencki samochodu

leasing konsumencki samochodu

 

Leasing konsumencki na samochód – jaki wybrać?

Wybierając leasing konsumencki na samochód klient zyskuje możliwość skorzystania z dwóch rodzajów umowy. Pierwszy to tzw. leasing standardowy, drugi określany jest mianem odnawialnego. Leasing standardowy przeznaczony jest dla osób, które zamierzają na długo związać się z samochodem. W momencie zawarcia umowy leasingowej właścicielem pojazdu pozostaje bowiem firma leasingowa, jednak w przypadku standardowej umowy istnieje możliwość wykupu auta w symbolicznej cenie już po trzech lub czterech latach spłacania rat. Leasing odnawialny jest z kolei przeznaczony dla tych, którzy nie lubią długo jeździć jednym autem i często zmieniają samochody. Możliwość wykupu nie jest tu atrakcyjna, bo jego wysokość potrafi sięgać nawet i kilkudziesięciu procent ceny pierwotnej pojazdu. Leasing odnawialny służy bowiem klientom, którzy nie tyle zamierzają nabyć auto, co korzystać z niego, a następnie dokonać wymiany na inny, nowy model. Koszty umowy leasingu odnawialnego to pokrycie utraty wartości auta związanej z jego używaniem oraz rata będąca wynagrodzeniem za prawo korzystania z samochodu.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.