Dlaczego przy zakupie samochodu dostawczego warto posiłkować się leasingiem?

Samochody firmowe to nie tylko sedany, limuzyny czy kombi. Zdarza się, że do efektywnej pracy potrzebne jest również auto dostawcze. Firmom (szczególnie tym początkującym) zazwyczaj trudno znaleźć gotówkę na tego typu zakup. Wtedy warto zdecydować się na leasing.

Leasing samochodów dostawczych – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy kupić samochody dostawcze leasing będzie opcją najkorzystniejszą. Składa się na to wiele czynników.

  • Leasing to niższe koszty – oprocentowanie kredytów bankowych może być naprawdę wysokie. Tymczasem firmy leasingowe oferują nawet o połowę niższe koszty sfinansowania zakupu auta.
  • Firma leasingowa nie prześwietli Twojej firmy – oczywiście, doradca sprawdzi, czy firma generuje przychód. Zrobi to, prosząc o wgląd do formularzy PIT lub kierując się przygotowanym, dołączonym do wniosku oświadczeniem. Tymczasem, bank sprawdzi Twoją historię kredytową, a udzielona pożyczka będzie miała wpływ na zdolność kredytową.
  • Wybierając leasing oszczędzasz czas – leasing to minimum formalności po stronie klienta. Poza tym, decyzja o przyznaniu finansowania podejmowana jest błyskawicznie. Firma leasingowa sama zajmuje się kupnem pojazdu i zarejestrowaniem go. Nie musisz tracić czasu stojąc w długich, urzędowych kolejkach.
  • Miesięczne opłaty za samochód, możesz wrzucić w koszty uzyskania przychodu. To tzw. „tarcza podatkowa”. Wypada ona znacznie korzystniej, niż w przypadku kredytu. Podczas umowy z bankiem, odliczyć możemy jedynie rzeczywisty koszt kredytu.
  • Co istotne, można śmiało powiedzieć, że auto dostawcze zarabia samo na siebie. Opłaty za leasing można uiszczać na podstawie wypracowywanych, miesięcznych dochodów.

Samochody dostawcze leasing – podsumowanie

Warto pamiętać, że biorąc auto w leasing jego faktycznym właścicielem jest firma leasingowa. Strona, która finansuje przedsięwzięcie, przekazuje konkretnemu klientowi prawo do korzystania z pojazdu przez określony czas, na określonych w umowie warunkach. Oferta dla każdego z klientów przygotowywana jest indywidualnie. Doradca bierze przy tym pod uwagę sytuację finansową firmy. Istnieje nawet możliwość uzyskania 100% finansowania na zakup auta. Oznacza to, że klient nie będzie musiał dysponować wkładem własnym. To korzystne rozwiązanie, szczególnie dla firmy, która chce się szybko rozwijać i powiększać swoje dochody.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingowym i szczegółową ofertą: leasing samochodów używanych, leasing dla osoby prywatnej, leasing samochodu osobowego, auto w leasing na firmę.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe