Dlaczego przy zakupie samochodu dostawczego warto posiłkować się leasingiem?
Dlaczego przy zakupie samochodu dostawczego warto posiłkować się leasingiem?

Samochody firmowe to nie tylko sedany, limuzyny czy kombi. Zdarza się, że do efektywnej pracy potrzebne jest również auto dostawcze. Firmom (szczególnie tym początkującym) zazwyczaj trudno znaleźć gotówkę na tego typu zakup. Wtedy warto zdecydować się na leasing.

Leasing samochodów dostawczych – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy kupić samochody dostawcze leasing będzie opcją najkorzystniejszą. Składa się na to wiele czynników.

  • Leasing to niższe koszty – oprocentowanie kredytów bankowych może być naprawdę wysokie. Tymczasem firmy leasingowe oferują nawet o połowę niższe koszty sfinansowania zakupu auta.
  • Firma leasingowa nie prześwietli Twojej firmy – oczywiście, doradca sprawdzi, czy firma generuje przychód. Zrobi to, prosząc o wgląd do formularzy PIT lub kierując się przygotowanym, dołączonym do wniosku oświadczeniem. Tymczasem, bank sprawdzi Twoją historię kredytową, a udzielona pożyczka będzie miała wpływ na zdolność kredytową.
  • Wybierając leasing oszczędzasz czas – leasing to minimum formalności po stronie klienta. Poza tym, decyzja o przyznaniu finansowania podejmowana jest błyskawicznie. Firma leasingowa sama zajmuje się kupnem pojazdu i zarejestrowaniem go. Nie musisz tracić czasu stojąc w długich, urzędowych kolejkach.
  • Miesięczne opłaty za samochód, możesz wrzucić w koszty uzyskania przychodu. To tzw. „tarcza podatkowa”. Wypada ona znacznie korzystniej, niż w przypadku kredytu. Podczas umowy z bankiem, odliczyć możemy jedynie rzeczywisty koszt kredytu.
  • Co istotne, można śmiało powiedzieć, że auto dostawcze zarabia samo na siebie. Opłaty za leasing można uiszczać na podstawie wypracowywanych, miesięcznych dochodów.

Samochody dostawcze leasing – podsumowanie

Warto pamiętać, że biorąc auto w leasing jego faktycznym właścicielem jest firma leasingowa. Strona, która finansuje przedsięwzięcie, przekazuje konkretnemu klientowi prawo do korzystania z pojazdu przez określony czas, na określonych w umowie warunkach. Oferta dla każdego z klientów przygotowywana jest indywidualnie. Doradca bierze przy tym pod uwagę sytuację finansową firmy. Istnieje nawet możliwość uzyskania 100% finansowania na zakup auta. Oznacza to, że klient nie będzie musiał dysponować wkładem własnym. To korzystne rozwiązanie, szczególnie dla firmy, która chce się szybko rozwijać i powiększać swoje dochody.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingowym i szczegółową ofertą: leasing samochodów używanych, leasing dla osoby prywatnej, leasing samochodu osobowego, auto w leasing na firmę.

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz