Zmiany podatkowe w leasingu, amortyzacji i kosztach samochodów od 2019 r. - CLS.PL
Zmiany podatkowe w leasingu, amortyzacji i kosztach samochodów od 2019 r.

To już pewne. Od 1 stycznia 2019 r. zmieniają się zasady opodatkowania leasingu, nabycia i używania samochodów osobowych w firmach.  W punktach przedstawiamy zestawienie zmian dotyczące nowych przepisów i zasad opodatkowania aut służbowych.

  • W przypadku samochodów używanych wyłącznie w firmie firmowo kosztem nadal będzie 100% wydatków eksploatacyjnych, m.in. serwis, naprawy, paliwo.
  • W przypadku samochodów osobowych użytkowanych zarówno w firmie jak i prywatnie kosztem będzie 75% wydatków eksploatacyjnych, czyli serwis, naprawy, paliwo itd.
  • Podniesiony zostanie limit amortyzacji w przypadku nabycia pojazdów osobowych do kwoty 150 tys. zł dla pojazdów spalinowych i hybrydowych oraz 225 tys. zł dla samochodów elektrycznych.
  • Wprowadzony zostanie limit na leasing operacyjny pojazdów osobowych do 150 tys. zł (spalinowe i hybrydy) i 225 tys. zł (elektryczne).
  • Wydatki związane z leasingiem nie będą objęte limitem 75% zaliczenia w koszty.
  • Zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku, z wyjątkiem limitu 225 tys. zł dla pojazdów elektrycznych (amortyzacja i leasing). Wejdzie on w życie dopiero po wydaniu decyzji przez Komisję Europejską o zgodności pomocy publicznej z przepisami UE.

Zainteresowany leasingiem samochodu osobowego? Sprawdź całkowity koszt leasingu na CLS.PL lub skontaktuj się przedstawicielem.

KTO STRACI?

  • Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wykorzystują w działalności samochody osobowe i używają ich także do celów prywatnych, gdyż od 2019 roku będą mogli zaliczać w koszty uzyskania przychodu tylko 75% wszystkich wydatków eksploatacyjnych (paliwa, oleje, serwis, części zamienne, opłaty autostradowe, parkingowe itp.).
  • Przedsiębiorcy, którzy po 1 stycznia 2019 wezmą w leasing lub wynajem samochód osobowy droższy niż 150 tys. złotych.
  • Sprzedający nie w pełni zamortyzowany samochód osobowy, który w momencie zakupu kosztował więcej niż 150 tys. zł.

KTO ZYSKA?

  • Przedsiębiorcy posiadający oraz chcący kupić lub wziąć na kredyt samochód osobowy droższy niż ok. 86 tys. zł, ale tańszy niż 150 tys. zł (225 tys. jeśli auto jest elektryczne).

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingowym i szczegółową ofertą: leasing konsumencki, leasing samochodów dostawczych, leasing dla firm.

Skontaktuj się w sprawie oferty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości


Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz