Co to jest leasing?

Leasing jest coraz popularniejszy na rynku i śmiało konkuruje z kredytami bankowymi. Jest znacznie elastyczniejszy niż pożyczka bankowa i nie obciąża płynności finansowej firmy, dlatego wiele przedsiębiorstw bardzo chętnie korzysta z tej opcji finansowania różnego rodzaju dóbr. Wiele osób również zadaje sobie pytanie: czy leasing się opłaca?

Co to jest leasing?

Jest to nowoczesna forma finansowania wszelkich inwestycji, która nie wymaga angażowania środków własnych. Trzeba jednak podkreślić, że przez cały okres umowy leasingowej dane dobro będące przedmiotem tej umowy pozostaje własnością leasingodawcy, podczas gdy leasingobiorca płaci raty leasingowe za możliwość wykorzystywania danej maszyny do własnych celów gospodarczych. Leasing bardzo często przyrównywany jest do dzierżawy.

Leasing jest najprostsza i najbardziej efektywną metodą finansowania zamierzonych inwestycji. Brać w leasing można prawie wszystko, począwszy od samochodów i różnego rodzaju maszyn, poprzez urządzenia biurowe, a na liniach produkcyjnych skończywszy.

leasing dla firm

Czy leasing się opłaca?

W porównaniu ze zwykłym kredytem bankowym, leasing daje bardzo wiele korzyści, które w znacznej mierze przyczyniają się do tego, że coraz więcej form decyduje się na taką formę finansowania inwestycji własnych. Podstawowe zalety leasingu:

  • firma otrzymuje dostęp do dóbr bez konieczności zaciągania kredytu czy angażowania środków własnych,
  • ma znaczny wpływ na zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa, ponieważ zakup danego przedmiot jest w pełni finansowany zewnętrznie przez firmę leasingową,
  • zapewnia możliwość rozszerzenia działalności i dostosowania przedsiębiorstwa do potrzeb rynkowych przy zachowaniu dotychczasowej struktury kapitałów własnych,
  • z uwagi na fakt, iż raty leasingowe mają taką samą wysokość przez cały okres trwania umowy, firma może zaplanować wydatki na przyszły okres,
  • umożliwia elastyczne dopasowanie wysokości opłat leasingowych do możliwości i przyszłych przychodów firmy,
  • zapewnia preferencje podatkowe dla leasingobiorcy, ponieważ opłaty leasingowe mogą być wliczane w koszty uzyskania przychodu,
  • nie wyklucza możliwości zaciągnięcia kredytu, ani korzystania z innych form pozyskania finansowania,
  • jest bardzo elastyczną i wygodną formą pozyskania środków – minimum formalności i czasu, uproszczona procedura zawarcia umowy leasingowej, ubezpieczenie oraz wiele innych, dodatkowych opcji.

 

Kto jest kim w umowie leasingowej?

Aby można było zawrzeć umowę leasingową potrzebne są dwa podmioty: osoba zapewniająca finansowania, a więc leasingodawca, który jest właścicielem danego przedmiotu oddawanego w najem, a także leasingobiorca, czyli osoba, która przyjmuje dany przedmiot i zobowiązuje się do płacenia rat za możliwość korzystania z danej maszyny. Ponadto bardzo często w umowie leasingu występuje również dealer, czyli osoba od której finansujący kupuje przedmiot leasingu. Oczywiście nie można zapomnieć o najważniejszym – przedmiocie leasingu, którym może być rzecz ruchoma lub nieruchoma służąca celom zarobkowym użytkownika. Przedmiotem leasingu może być: sprzęt komputerowy, środki transportu kołowego, maszyny przemysłowe, nieruchomości, statki, samoloty czy też leasing urządzeń medycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingowym i szczegółową ofertą: leasing samochodów, leasing konsumencki, leasing samochodów dostawczych, leasing dla firm.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe