Szukaj
Skąd wziąć pieniądze na rozwój biznesu? - CLS.PL Leasing Kredyt, Ubezpieczenia. Finansowanie Fotowoltaiki
Skąd wziąć pieniądze na rozwój biznesu?

Założenie własnej działalności i rozwój własnego biznesu to dla niektórych osób często spełnienie marzeń o wyrwaniu się z korporacyjnego wyścigu szczurów i robienie czegoś dla siebie. Jednak jak się okazuje, aby przedsiębiorca mógł spełniać swoje marzenia musi w jakiś sposób sfinansować swoje pomysły.

W jaki sposób pozyskać finansowanie, aby rozwijać własną działalność?

Wielu mogłoby rzec, że najlepszym sposobem jest posiadanie odpowiedniego zaplecza finansowego w postaci własnych, dość dużych oszczędności, jednak dla wielu osób jest to nierealne. Dlatego dobrym sposobem na rozwój swojego biznesu jest pozyskanie finansowania z różnych instytucji z zewnątrz. W tym miejscu można wymienić kilka różnych możliwości, takich jak kredyt, leasing, faktoring, pożyczki pozabankowe czy też modny w ostatnim czasie crowdfunding, jednak my skupimy się na dwóch najpopularniejszych, wymienionych w pierwszej kolejności.

Kredyt jako jedna z podstawowych form finansowania przedsiębiorstwa

Kredyt należy obecnie do najpopularniejszych źródeł czerpania finansowania zewnętrznego dla własnej działalności. Z badań przeprowadzonych przez Związek Banków Polskich (ZBP) oraz CBM Indicator wynika, że aż 46% właścicieli małych i średnich firm (których obroty mieszczą się w przedziale 3,6 – 30 mln zł) oraz 37% małych i mikro przedsiębiorstw (z obrotami do 3,6 mln zł) wskazuje właśnie kredyt, jako główne źródło finansowania własnej działalności. Jednak nie każdy może liczyć na takie możliwości, ponieważ sytuacja nieco komplikuje się, kiedy firmy nie mogą przedstawić bankom odpowiednich, wymaganych przez nich zabezpieczeń, kiedy ich model biznesowy należy do niestandardowych lub kiedy firma wymaga bardziej indywidualnego podejścia z rozwiązaniem wręcz szytym na miarę.

Leasing i jego wciąż rosnąca rola dla przedsiębiorcy

Leasing w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności wśród właścicieli przedsiębiorstw i obecnie cieszy się ogromną popularnością. Ta forma finansowania jest skierowana głównie do małych firm i według najnowszych badań aż 45% przedsiębiorstw planuje skorzystać właśnie z leasingu. Co prawda w efekcie zmian w przepisach podatkowych, jakie weszły w życie w 2019 roku branża leasingowa trochę ucierpiała notując spadek na popularności, jednak przedstawiciele uspokajają, że jest to jedynie chwilowe i rola leasingu za chwilę znów powinna rosnąć. Według sondażu przeprowadzonego przez Związek Banków Polskich ok. 71,4% właścicieli małych i mikro firm deklaruje chęć skorzystania z tej formy finansowania zewnętrznego.

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz