Jak się mądrze ubezpieczyć przed feriami?

Ferie za pasem, a zatem – na narty albo do ciepłych krajów, zrobić sobie przerwę w zimie. Aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek, należy spełnić kilka warunków, a jednym z najważniejszych jest odpowiednie ubezpieczenie.

 

Ubezpieczenie – jakie wybrać?

Podstawa to: opieka zdrowotna. W kraju mamy ją zapewnioną, ale wyjeżdżając za granicę powinniśmy pamiętać o wyrobieniu EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Za darmo i od ręki wystawi ją każda placówka NFZ. Problem w tym, że w niektórych przypadkach takie ubezpieczenie może nie wystarczyć. Przykład? łamiemy w Gruzji nogę. Tam nie obowiązuje karta EKUZ (dotyczy ona Unii Europejskiej i państw EFTA, czyli Norwegii, Szwajcarii, Islandii oraz Liechtensteinu). Inna sytuacja: kontuzję łapiemy na Słowacji. Z EKUZ możemy liczyć na hospitalizację, ale już nie na zwiezienie ze stoku, ponieważ usługi ratownictwa w tym kraju są płatne. Zanim więc dojdzie do komplikacji, warto rozejrzeć się za dodatkowym ubezpieczeniem.

Z myślą o osobach wybierających się na wypoczynek ubezpieczyciele przygotowali specjalne ubezpieczenia turystyczne. Oferta jest szeroka. W Polsce klienci otrzymają np. zwrot kosztów badań i zabiegów ambulatoryjnych, czy zakupionych lekarstw. Za granicą ubezpieczony w razie choroby, lub nieszczęśliwego wypadku może liczyć m.in.  na zwrot kosztów leczenia, hospitalizacji i operacji (jeśli stan zdrowia pacjenta nie pozwala na ich odłożenie do czasu, gdy wróci do Polski). Oczywiście wszystkie wydatki muszą zostać odpowiednio udokumentowane.

Ubezpieczenie samochodu

Warto też zwrócić uwagę na  zakres świadczeń assistance. W Polsce obejmują one np. transport do następnego etapu podróży w razie zakończenia hospitalizacji związanej z nieszczęśliwym wypadkiem. Jeśli ulegniemy wypadkowi, ubezpieczyciel sprowadzi na miejsce wskazaną przez nas osobę, zakwateruje ją w hotelu i opłaci koszty jej pobytu. Może też zapewnić opiekę nad dziećmi, a w razie potrzeby odstawić je do domu, wynająć zastępczego kierowcę, czy zatroszczyć się o towarzyszące nam podczas podróży zwierzę. Za granicą do długiej listy korzyści wynikających z assistance dochodzą np. te związane ze zwrotem kosztów poszukiwania i ratownictwa przez wyspecjalizowane jednostki wodne i górskie. Ubezpieczyciel zapewnia też np. ewakuację w razie epidemii, wojny, ataku terrorystycznego, pomoc prawną, czy pomoc tłumacza, jeśli klient popadł w kłopoty skutkujące odpowiedzialnością cywilną.

Zakres ubezpieczenia powinniśmy rozszerzyć, jeśli zamierzamy uprawiać sporty zimowe (np. narciarstwo, czy snowboarding) lub letnie (np. surfing, czy windsurfing) oraz jeżeli będą to sporty wysokiego ryzyka, takie jak alpinizm, wspinaczka górska, a w przypadku wyprawy do ciepłych krajów – nurkowanie za pomocą specjalistycznego sprzętu, czy paralotniarstwo. Do tego, jako kolejne opcje, dochodzą ubezpieczenie NNW, gwarantujące odszkodowanie w razie  trwałego uszczerbku na zdrowiu, a także ubezpieczenie bagażu, czy sprzętu sportowego. Podczas podróży walizka, czy plecak mogą zostać zgubione, bądź uszkodzone, a już na miejscu – skradzione z hotelu, lub pensjonatu. Jeszcze większą stratą może się okazać uszkodzenie nart, czy deski snowboardowej podczas kolizji na stoku.

Wybierasz się na ferie samochodem z leasingu? Sprawdź dostępne ubezpieczenie w leasingu – bądź bezpieczny w podróży!

Inna opcja, którą warto rozważyć to ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Wykupimy wycieczkę, ale przed samym wyjazdem się rozchorujemy, zaskoczy nas wypowiedzenie z pracy, albo sąd wezwie nas na świadka w niezwykle ważnej dla nas sprawie – i co wtedy? Stracimy nie tylko możliwość odpoczynku, ale i wniesione wcześniej opłaty. Chyba że się wcześniej zabezpieczymy.

Należy też pamiętać, że nasze wakacyjne kłopoty mogą wynikać nie tylko z uszczerbku na zdrowiu, bądź kradzieży, ale też ze szkody, którą nieświadomie wyrządzimy innym. Wykupując polisę odpowiedzialności cywilnej, zabezpieczymy się przed ponoszeniem kosztów wynikających choćby z uszkodzenia cudzego sprzętu sportowego.

Decydując się na wypoczynek w Polsce, albo na wyjazd do niezbyt odległych krajów, choćby Czech, Austrii, czy Włoch, zwykle korzystamy z własnego samochodu. A zatem, jeśli mamy wykupione jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC, warto przemyśleć jego rozszerzenie. Polisa assistance w razie awarii zapewni nam na przykład wykonanie doraźnej naprawy w miejscu zdarzenia, holowanie do warsztatu, czy opłacenie noclegu. Zakres pomocy zależy od zakresu wykupionej polisy.

Często wypoczynek zakłóca nam troska o dom, a ściślej mówiąc obawa przed złodziejem, czy wypadkiem, do którego mogłoby dojść pod naszą nieobecność. Możemy ubezpieczyć pozostawione w domu mienie ruchome zarówno od pożaru oraz innych zdarzeń losowych, jak też kradzieży z włamaniem i rabunku. Od pożaru i innych zdarzeń losowych ubezpieczamy też elementy stałe budynku, czy mieszkania. Polisę można wykupić od dnia naszego wyjazdu, do momentu powrotu.

Wakacje to dla człowieka czas wyjątkowy, tym bardziej, że coraz więcej z nas na co dzień żyje w ciągłym pośpiechu i stresie. Tym bardziej więc warto zadbać, by upływały w naprawdę beztroskiej atmosferze.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe