Zmiany w opodatkowaniu aut służbowych

Jak większość z nas wie, od 1 stycznia 2019 roku obowiązują nowe zasady opodatkowania użytkowania samochodów osobowych w firmach. Zmiany te wprowadziła znowelizowana 23 października 2018 r. ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych i podatku dochodowym od osób fizycznych. Poniżej przedstawiamy zestawienie porównujące stare i nowe zasady, gdyż różnice i zmiany są bardzo ważne dla wszystkich w szczególności polskich przedsiębiorców.

  • wzrost limitów amortyzacyjnych (dotychczas: 20 tys. euro, dla aut EV – 30 tys. Euro, po zmianach: 150 tys. zł, dla aut EV – 225 tys. Zł)
  • wartość początkowa samochodu ustalana dla celów amortyzacji (dotychczas: przepis uwzględniał VAT, gdy nie stanowił on podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługiwało prawo do odliczenia, po zmianach: nic się nie zmieniło)
  • koszt podatkowy przy sprzedaży samochodu (dotychczas: w chwili sprzedaży auta przedsiębiorca mógł zaliczyć do kosztów podatkowych cały wydatek poniesiony na jego nabycie, pomniejszony o odpisy amortyzacyjne, po zmianach: limit w wysokości 150 tys. zł. (225 tys. zł dla aut EV) dla aut „przyjętych do używania” ma zastosowanie także przy ustalaniu kosztów odpłatnego zbycia samochodu osobowego
  • leasing, najem, dzierżawa – limit kosztów (dotychczas: w przypadku rat leasingowych lub czynszu najmu przepisy nie ograniczały kwoty, która mogła być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów, po zmianach: ustawa wprowadziła limit 150 tys. złotych dla kwoty, która może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów)
  • składki na ubezpieczenie (dotychczas: limit wydatków zaliczanych do kosztów podatkowych na ubezpieczenie – 20 tys. Euro, po zmianach 150 tysięcy złotych)
  • koszty eksploatacji w przypadku aut używanych (dotychczas: odliczenie kosztów eksploatacji samochodu w firmie – 100 proc, po zmianach: 100 proc. odliczenia tylko wtedy, gdy samochód w firmie wykorzystywany jest wyłącznie do działalności gospodarczej, w innym przypadku można odliczyć tylko 75%.)

Zainteresowany leasingiem samochodu osobowego? Sprawdź całkowity koszt leasingu na CLS.PL lub skontaktuj się przedstawicielem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingu i szczegółową ofertą: leasing dla nowej firmy, leasing aut używanych, leasing dla firm jednoosobowych, leasing dla osób fizycznych.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe