Zmiany w leasingu od 2019 roku! Sprawdź nadchodzące zmiany - CLS.PL
Zmiany w leasingu od 2019 roku!

Nowe zasady zostaną wprowadzone na początku 2019 roku. Wprowadzone zostaną rozliczenia m.in. leasingu droższych aut tych wartych powyżej 150 tys. Nowe zmiany zatem szczególnie zabolą przedsiębiorców, którzy lubią te bardziej prestiżowe, luksusowe modele.

Jakie zmiany w leasingu od 2019 roku?

  • Dla aut o wartości ponad 150 tys. zł wprowadzony zostanie limit na koszty leasingu czy długoterminowego wynajmu, które będzie można uznać za koszty uzyskania przychodu. Dotychczas takiego ograniczenia nie było.

Do kosztów nie będzie można zaliczać całości leasingowych rat (sprawdź jak obliczyć ratę leasingu), gdy przedsiębiorca kupi w ten sposób auto droższe niż 150 tys. zł, a jedynie do tego progu. Taka zasada proporcjonalności dla samochodów o wartości ponad 150 tys. zł będzie dotyczyć nie tylko rat leasingowych czy abonamentu za wynajem, ale także ubezpieczenia AC i kosztów amortyzacji.

Skontaktuj się w sprawie oferty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomościKoszty podatkowe – zmiany w leasingu od 2019 roku

To nie jedyna zmiana jaka pojawi się na początku przyszłego roku.

  • Korzystny dla firm będzie zapewne podwyższony limit odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodu. Obecnie w przypadku samochodów osobowych wynosi 20 tys. euro (86 tys. zł), a po zmianach ma być 150 tys. zł.
  • Kolejna zmiana jaka zostanie wprowadzona dotyczy kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych, czyli m.in. zakupu paliwa, opłat autostradowych i parkingowych, serwisu czy wymiany opon.

Obecnie takie koszty są w całości uznawane za koszty uzyskania przychodu, natomiast od 2019 r. będą zaliczane wyłącznie w 75 proc., jeśli auto jest wykorzystywane i w celach służbowych, i prywatnych. Aby zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu 100 proc. wydatków eksploatacyjnych, trzeba będzie prowadzić wykaz, który będzie dowodził, że auto jest wykorzystywane wyłącznie w celach służbowych.

Zainteresowany leasingiem samochodu osobowego? Sprawdź całkowity koszt leasingu na CLS.PL lub skontaktuj się przedstawicielem.

Źródło: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24088925,zmiany-dla-przedsiebiorcow-nowe-zasady-leasingu-moga-oznaczac.html

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą: leasing samochodów używanych, leasing dla osoby prywatnej, leasing samochodu osobowego, auto w leasing na firmę.

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz