Uproszczony kredyt samochodowy - co można sfinansować? - CLS.PL
Uproszczony kredyt samochodowy – co można sfinansować?

Brak wystarczającej ilości środków pieniężnych na zrealizowanie określonych przedsięwzięć zmusza nas do poszukiwań alternatywnych źródeł finansowania. Mogą to być drobne pożyczki od naszej rodziny oraz przyjaciół, jednak zazwyczaj w przypadku większych inwestycji – na przykład kupna samochodu – są one niewystarczające. Wówczas warto rozważyć sięgnięcie po kredyt.

Czym jest uproszczony kredyt samochodowy?

Standardowa procedura jego uzyskania jednak wielu osobom kojarzy się niezbyt przyjemnie. Długi czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, wiele formalności, skrupulatne prześwietlenie przez przedstawiciela placówki naszych dochodów, wydatków oraz historii kredytowej czy wreszcie czas stracony na przygotowywanie niezbędnych dokumentów i wizytę w kilku bankach, aby móc w oparciu o konkurencyjne oferty dokonać wyboru najkorzystniejszej opcji, sprawiają, że już na starcie tracimy wszelki zapał, a stres daje się nam we znaki.

Procedura uproszczona kredytu może stanowić rozwiązanie naszych problemów, a przy okazji pozwala uniknąć nerwowych sytuacji. W tym wypadku nie tracimy również czasu na formalności.

Na czym to polega uproszczony kredyt samochodowy?

Jak sama nazwa wskazuje jest to po prostu krótsza droga do uzyskania bankowego dofinansowania. Charakteryzuje się ona przede wszystkim brakiem wymogu posiadania przez klienta skomplikowanych dokumentów finansowych. Bank nie domaga się zeznania PIT, CIT, czy też określenia stanu majątkowego oraz obrotów przedsiębiorstwa.

Decyzja o udzieleniu wsparcia finansowego zazwyczaj podejmowana jest na podstawie dowodu osobistego lub numeru NIP firmy oraz zaświadczenia dokumentującego wielkość uzyskiwanego dochodu czy też wyciągu z ROR, który prezentuje historię przeprowadzanych operacji. Niektórym placówkom niepotrzebne jest nawet zaświadczenie o dochodzie wystawiane przez pracodawcę. Swoją decyzję podejmują na bazie zwykłego oświadczenia, w którym deklarujemy wielkość dochodu, jakim rozporządzamy oraz to, ile wydajemy.

Należy przy tym pamiętać, iż bank, przez wzgląd na przywilej nieposiadania przez nas niektórych dokumentów, może wymagać zwiększonego wkładu własnego. Zazwyczaj jest on wyższy o 10 procent. Jeśli kwota kredytu jest wysoka, placówka może zażądać również dodatkowego zabezpieczenia w postaci hipoteki, poręczenia, zastawu zwykłego czy też kaucji gotówkowej. Zależne jest to jednak od wielkości dofinansowania, a także indywidualnych ustaleń.

Dla kogo uproszczony kredyt samochodowy?

Skorzystać z niej mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to kierowane jest zwłaszcza do osób, które nie posiadają udokumentowanej historii kredytowej, przez co ich zdolność kredytowa – główny czynnik brany przez bank pod uwagę podczas procedury udzielania wsparcia finansowego, określający jego maksymalną kwotę – nie należy do najlepszych i może stanowić powód odrzucenia wniosku.

Procedura uproszczona kredytu jest korzystna także dla nowych firm (sprawdź również leasing dla nowych firm kalkulator), oraz start-upów, zwłaszcza tych z segmentu mikro i małych przedsiębiorstw, które w początkowym okresie swej działalności potrzebują zastrzyku gotówki. Natychmiastowa decyzja kredytowa jest dla nich niezbędna, jeśli myślą na przykład o zakupie pojazdów firmowych. Skrócona procedura pozwala szybko rozpocząć działalność gospodarczą.

Warto jednak pamiętać o tym, iż nie każdy bank będzie chętny udzielić kredytu firmie, która dopiero co powstała.

Czy tylko uproszczony kredyt samochód?

Tego typu kredyt może zostać przeznaczony na zakup dowolnego pojazdu, który posiada numer VIN lub inny numer seryjny. Nic nie stoi na przeszkodzie zatem, aby gotówkę z banku wydać na skuter, naczepę, quad czy też ciągnik. W praktyce jednak uproszczona procedura kredytu znajduje zastosowanie, gdy ubiegamy się o kredyt na zakup samochodu osobowego, i to nie zależnie od tego, czy zamierzamy go nabyć w komisie, u dealera czy też osoby fizycznej. Niektóre banki w ramach kredytu oferują dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenie Auto Casco.

Ogólnie mówiąc, w procedurze uproszczonej sfinansować można środki trwałe cechujące się dużą popularnością i popytem na rynku wtórnym. W niektórych przypadkach pieniądze te można wydać na zakup urządzeń ściśle wiążących się z danym stanowiskiem pracy. Na to liczyć mogą jednak jedynie przedstawiciele wolnych zawodów (na przykład taksówkarze – zobacz leasing na taxi), w tym szczególnie lekarze.

Takim kredytem sfinansować można także maszyny i urządzenia budowlane, pod warunkiem pochodzenia od popularnych lub renomowanych producentów. W tym wypadku jednak decyzja kredytowa jest również uzależniona od stażu firny.

Wybór metody finansowania niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami prywatnymi czy też reprezentujemy firmę, nie należy do najłatwiejszych. Wszelkich rad w tym względzie udzielić mogą Państwu doradcy w firmie www.cls.pl, którzy pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą: leasing dla nowej firmy, leasing aut używanych, leasing dla firm jednoosobowych, leasing dla osób fizycznych.

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz