Ubezpieczenie GAP, zaawansowana ochrona samochodu przed spadkiem wartości - CLS.PL
Ubezpieczenie GAP, zaawansowana ochrona samochodu przed spadkiem wartości

Zdecydowanie inwestycja w samochód zazwyczaj jest bardzo kosztowna zwłaszcza w przypadku, gdy decydujemy się na zakup naprawdę drogiego pojazdu. Należy pamiętać, że w szczególności nowe auta bardzo szybko tracą na wartości. Zatem, czy możemy w jakiś sposób sprawić, aby ochronić nasz pojazd przed wspomnianym spadkiem wartości? Czy są jakieś rozwiązania w tym przypadku?

 

Samochód bardzo potrzebny

Istotnie na co dzień samochód jest nam bardzo potrzebny niezależnie od tego, czy na co dzień mieszkamy w centrum dużego miasta, czy też na wsi. Bez niego wielu nie wyobraża sobie życia, jednakże musimy mieć świadomość tego, że taki pojazd w szczególności nowy bardzo szybko traci na wartości. Zatem w jaki sposób sprawić, aby tak się nie działo? Czy istnieje jakieś rozwiązanie w tej sytuacji?

 

Ubezpieczenie pojazdu bardzo istotne

Jeżeli zależy nam na tym, aby w szczególności nasz nowy pojazd nie tracił szybko na wartości, powinniśmy zainwestować w specjalne ubezpieczenie gap. Należy wiedzieć, iż to właśnie za pomocą tego typu ubezpieczenia w przypadku wystąpienia przykładowo szkody całkowitej lub też kradzieży naszego pojazdu, będziemy mogli bez problemu nabyć nowy samochód co ważne o tej samej wartości i klasie, w porównaniu z naszym wcześniej utraconym. Możliwe będzie też bezproblemowo spłacenie zaciągniętego leasingu czy też kredyt na auto, które musiało pójść do kasacji nie z naszej winy.

 

Należy pamiętać o tym, że nowy samochód już w pierwszych trzech latach eksploatacji straci nawet do 60% swojej pierwotnej wartości. W przypadku zaistnienia zdarzenia, jakim jest przykładowo szkoda całkowita czy też kradzież naszego samochodu, zazwyczaj wysokość odszkodowania wypłaconego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe jest niższa, niż jego całkowita wartość fakturowa. Tym samym jeżeli będziemy uczestnikiem wypadku, który zdarzył się nie z naszej winy, nie odzyskamy 100% zainwestowanych pieniędzy w pojazd. Z tego powodu warto wykupić specjalne ubezpieczenie gap, które nam w tym pomoże.

 

W ostatnim czasie na naszych drogach porusza się coraz więcej pojazdów. Jest to spowodowane między innymi tym, że ludzie bardzo łatwo mogą obecnie teraz kupić samochód, ponadto pojazdy w szczególności te starsze często są bardzo tanie. Zarabiamy aktualnie tyle, że możemy pozwolić sobie nawet na najniższej klasy model. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że z powodu tak dużej dostępności różnorodnych tanich aut, na drogach jest coraz więcej wypadków. Niestety nie wszyscy jeżdżą przepisowo i nawet w przypadku, gdy my na co dzień chcemy poruszać się w pełni bezpiecznie po drogach, inni uczestnicy ruchu mogą nie zwracać na to uwagi. Często nawet nieświadomie możemy stać się ofiarami wypadków drogowych. W takich sytuacjach nawet może okazać się, że nasze nowe auto nadaje się tylko do kasacji. Aby nie stracić na takim wypadku, warto odpowiednio wcześniej zainwestować w ubezpieczenie gap. Jest ono także bardzo potrzebne w wielu innych przypadkach, gdy przykładowo kupując nowe auto nie chcemy stracić na jego wartości.

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz