Czy opłaca się leasingować samochody z wyprzedaży?

Początek nowego roku to doskonała okazja na to by móc zakupić samochód w korzystnej cenie lub wziąć go w leasing na atrakcyjnych warunkach. Firmy handlujące samochodami chcą wówczas pozbyć się samochodów z ubiegłego rocznika, które nie zostały sprzedane w trakcie roku, by zrobić miejsce w swoich magazynach na nowe roczniki aut.

Leasing auta – korzyści

Leasing, oprócz tego, że daje możliwość ratalnej spłaty samochodu, posiada także szereg korzyści podatkowych. Jeśli chodzi o leasing finansowy, w którym samochód jest składnikiem majątku leasingobiorcy, do kosztów uzyskania przychodu zmniejszających podatek dochodowy do zapłaty, zalicza się część odsetkową raty leasingowej, jak i amortyzację samochodu, z kolei w przypadku leasingu operacyjnego, gdzie samochód jest składnikiem majątku leasingodawcy, do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć kwotę netto opłaty wstępnej i każdej z rat wraz z VAT-em niepodlegającym odliczeniu. Natomiast płatnicy podatku VAT, mogą dzięki leasingowi, w każdym miesiącu, za który otrzymują fakturę, odliczać z niej do 50% podatku VAT, w przypadku korzystania z auta do celów prywatnych i służbowych lub nawet 100% VAT-u, jeśli auto jest wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych. Leasing pozwala więc na zmniejszenie zobowiązań podatkowych nie tylko z tytułu podatku dochodowego, ale także z tytułu podatku VAT.

Leasing – czy warto jest wziąć auto z wyprzedaży w leasing?

Decyzja o leasingowaniu auta z wyprzedaży musi zostać za każdym razem dokładnie rozpatrzona. Trzeba się przed nią bowiem zastanowić czy po zakończeniu spłaty, auto będzie przedmiotem wykupu i dalszego użytkowania, czy też zdecydujemy się na jego sprzedaż bezpośrednio po wykupie. Z punktu widzenia opłacalności, leasing auta z wyprzedaży jest zdecydowanie korzystniejszym wyborem w pierwszym przypadku, bowiem w związku z tym, że auto będzie przy sprzedaży starsze pod względem rocznika, nie będziemy w stanie uzyskać za nie takiej ceny jak w przypadku młodszego o rok rocznika. Spadki cen rynkowych aut pod względem rocznika mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent, co oznacza, że przy ich sprzedaży oferowany przez dealera upust nie pokryje poniesionej w związku z tym straty na wartości.

Leasing – wysokość opustów cen aut i dodatkowe korzyści związane z ich wyprzedażą na początku roku

 

Wyprzedaże aut na początku roku są związane z bardzo wysokimi opustami cen sięgającymi kilku, a nieraz nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokość upustu jest uzależniona nie tylko od wielkości sprzedaży danej marki samochodu w poprzednim roku, ale także od jej dostępności na rynku oraz popularności wśród klientów. Oprócz tego dealerzy wraz z nowym autem są skłonni zaoferować często w niższej cenie dodatkowe elementy wyposażenia, bardzo atrakcyjne warunki ubezpieczenia oraz komplety opon zimowych w gratisie. Decyzja o wzięciu w leasing takiego auta na początku roku może być w związku z tym bardzo opłacalna nie tylko ze względu na fakt, że uzyskamy niższe raty leasingowe (z niższym kapitałem, jak i z automatycznie niższymi odsetkami do spłaty), ale także w związku z tym, że dostaniemy w zamian bogato wyposażone auto, przygotowane do jazdy w trudnych warunkach zimowych.

 

Leasing – jak wybrać najbardziej korzystną dla siebie metodę finansowania zakupu auta?

Poszukując najbardziej korzystnej dla siebie metody finansowania zakupu samochodu, warto jest skorzystać z usług doradcy finansowego. Bardzo interesującą ofertę w tym zakresie posiada firma CLS (www.cls.pl). Firma CLS dysponuje kadrą doświadczonych fachowców, którzy przejmują za klientów wszelkie formalności związane z całym procesem finansowania zakupu pojazdu, a dzięki silnej pozycji na rynku istnieje możliwość wynegocjowania za jej pośrednictwem najbardziej korzystnych warunki zakupu, obojętnie czy będzie to zakup za gotówkę, na kredyt czy też leasing. 14-letnie doświadczenie firmy CLS na rynku to gwarancja wybrania najlepszej metody finansowania zakupu auta, spełniającej wymagania, ale też możliwości podmiotu lub osoby, która będzie z takiego samochodu korzystała.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe