Powstaje coraz więcej firm transportowych. Jak sfinansować potrzeby tych firm?

Leasing samochodu dostawczego

Jak wiadomo, firma transportowa nie może istnieć bez odpowiednio rozbudowanej floty samochodowej. Dotyczy to zarówno przedsiębiorstw oferujących transport pasażerski, jak i transport towarów. Wiele nowo powstających firm tego typu nie ma jednak zbyt dużej ilości wolnych środków finansowych, przez co są one narażone na ryzyko bankructwa z powodu braku możliwości rywalizowania z konkurencyjnymi przedsiębiorstwami posiadającymi większą ilość pojazdów i mogącymi obsługiwać większą liczbę klientów.

Warto więc wyjaśnić, w jaki sposób firmy te mogą finansować zakup nowych pojazdów, by było to dla nich możliwie najkorzystniejsze.

Auta dostawcze leasing

Najpowszechniejszą i najkorzystniejszą formą zakupu środków trwałych w postaci aut dostawczych każdego typu jest auto leasing. Jest on oferowany przez wiele firm oraz banków, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo transportowe może znaleźć produkt odpowiadający jego oczekiwaniom.

Zwykle przedsiębiorstwa transportowe decydują się na wybranie leasingu operacyjnego z uproszoną procedurą, dzięki któremu można skorzystać z tzw. tarczy podatkowej, zmniejszając tym samym koszty prowadzenia biznesu. Co ważne, ta forma finansowania może być wykorzystana zarówno do nabycia nowych aut, jak i samochodów używanych.

Leasing samochodu dostawczego – zasady udzielania leasingu

Ustawodawca określił, że leasing na zakup pojazdów o charakterze dostawczym musi być udzielony na minimum 24 miesiące (maksymalny czas nie jest jednak określony). By móc skorzystać z tej formy zakupu floty samochodowej, należy przedłożyć leasingodawcy dokumenty rejestrowe przedsiębiorstwa oraz dowód osobisty wnioskodawcy lub reprezentanta firmy chcącej skorzystać z leasingu.

Dzięki temu iż minimalny okres istnienia firmy wnioskującej o tę formę finansowania nie został określony, mogą z niej skorzystać nawet te przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Nowo powstałe firmy muszą jednak liczyć się z tym, że najprawdopodobniej będzie się wymagać od nich wniesienia większego wkładu własnego, jednak jest to niewielka uciążliwość w porównaniu do konieczności znalezienia kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych na samodzielny zakup samochodu dostawczego. Co więcej, konieczność wniesienia wkładu własnego wynagradza również bardzo krótka procedura leasingowa – z reguły nie trwa ona dłużej niż 3-4 dni.

Warto też zaznaczyć, że przedsiębiorcy chcący kupić pojazd używany zwykle nie mają obowiązku przedstawiania jego wyceny. Wartość większości aut dostawczych do 3,5 tony oblicza się bowiem na podstawie danych zawartych w cennikach eksperckich. Cenniki te z reguły nie obejmują jednak wyceny aut starszych niż 8 lat, dlatego kwestia finansowania pojazdów w tym wieku jest nieco trudniejsza.

Nie tylko auta dostawcze

Co ważne, osoby posiadające przedsiębiorstwa zajmujące się różnego typu transportem, mogą skorzystać z leasingu nie tylko na auta dostawcze, ale i ciężarówki, ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy czy busy oraz autokary. Oznacza to, że za pomocą leasingu auta dostawczego można sfinansować zakup każdego samochodu, który jest potrzebny w danej firmie transportowej. Forma ta jest więc bardzo dogodna, gdyż nie wyklucza żadnego z przedsiębiorców, określając, że nie mogą oni nabyć pojazdu, który jest im niezbędny do rozwijania swojej działalności.

Leasing samochodu dostawczego – jak szukać?

Oferta leasingu jest bardzo rozbudowana w każdej placówce, która zajmuje się udzielaniem tego typu produktów. Z tego powodu przedsiębiorcy często boją się, że dokonają złego wyboru i zdecydują się na rozwiązanie mniej korzystne niż w innej firmie leasingowej lub banku.

Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że nie muszą samodzielnie poszukiwać ofert leasingu. Pomóc im w tym mogą bowiem firmy takie jak CLS. Firma CLS zajmuje się doradztwem z zakresu leasingu dla przedsiębiorstw działających w sektorze transportu. Jej usługi obejmują też pomoc w uzyskaniu kredytu samochodowego dla firm, ubezpieczeń komunikacyjnych i w zajmowaniu się wieloma innymi aspektami związanymi z prowadzeniem i rozwijaniem firmy trudniącej się przewozem osób lub towarów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingu i szczegółową ofertą: leasing dla nowej firmy, leasing aut używanych, leasing dla firm jednoosobowych, leasing dla osób fizycznych.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe