Padł rekord zakupu samochodów w Polsce! - CLS.PL
Padł rekord zakupu samochodów w Polsce!

Padł rekord zakupu samochodów w Polsce!

Padł rekord zakupu samochodów w Polsce! Auta przez ekonomistów uznawane są za dobra luksusowe. Ich sprzedaż z roku na rok rośnie, a zastosowanie różnych technologii sprawia, że każdy znajduje coś dla siebie. Wzrost sprzedaży dotyczy zarówno aut osobowych, jak i dostawczych. Lubimy kupować samochody, nawet te „lekko używane” – dwu-, trzyletnie modele. Lubimy tez pobijać kolejne rekordy.

Sprzedaż rośnie!

Wzrost sprzedaży samochodów i rekordowe wyniki w branży spowodowane są nie tylko wzrostem zarobków, ale także chęcią rozwoju oraz zmianą potrzeb i preferencji kupujących. Rok 2019 był rekordowy pod względem liczby zakupionych przez nas samochodów. Zarejestrowano ponad 600 tysięcy pojazdów, z czego ponad 60 tysięcy nowych aut w jednym miesiącu. Te liczby robią duże wrażenie! Padł rekord i zostało to odnotowane.

Po jakie marki najczęściej sięgamy?

Zaczęło się w roku 2018, kiedy to padł pierwszy rekord w postaci zarejestrowania ponad 500 tysięcy nowych samochodów na rynku polskim. Największy w tym udział mieli przedsiębiorcy, gdyż aż ponad 70% zarejestrowanych pojazdów było ich własnością. Należy jednak od razu zaznaczyć, że pod uwagę nie były brane rejestracje osób prowadzących działalność gospodarczą/spółkę akcyjną z prawem do odliczeń podatków od ceny samochodów i związanych z nimi kosztów eksploatacyjnych. Chodzi tutaj o klientów instytucjonalnych, do których zaliczają się przykładowo prywatne firmy i instytucje publiczne. Jak podają wyniki analiz, wzrasta zamożność Polaków, którzy coraz chętniej decydują się na zakup aut klasy premium. W roku 2019 odnotowano siedmioprocentowy wzrost ich liczby, niż miało to miejsce w roku 2018 – prawie 80 tysięcy nowych pojazdów o wyższym standardzie. Rekordowa sprzedaż ponad 60 tysięcy nowych samochodów w grudniu 2019 roku w dużej mierze wnika ze świątecznych wyprzedaży w salonach samochodowych. Przyczyniło się to do znaczącego poprawienia bilansu w całej branży motoryzacyjnej. Wiele osób z pewnością ciekawi, jaka marka uplasowała się na szczycie.

And the leader is…

Największą popularnością wśród klientów cieszą się samochody osobowe i to właśnie ich sprzedawcy odnotowali rekordowe obroty w orku 2019. Zgodnie ze statystkami liderem na rynku polskim nadal jest Skoda, pomimo paroprocentowego spadku sprzedaży niż w ubiegłym roku. Czeskie auta sprzedały się w ilości powyżej 68 tysięcy. Kolejne miejsce należy do Toyoty – ponad 62 tysiące pojazdów, co przekłada się na wzrost sprzedaży o aż 12%. Ostatnie miejsce na podium należy do Volkswagena, który odnotował w roku 2019 czteroprocentowy spadek sprzedaży. W pierwszej dziesiątce rankingu najpopularniejszych marek znajdują się również Opel, Ford i Mercedes.

Jakie są prognozy na rok 2020?

Mogłoby się wydawać, że kolejny rok przełoży się na jeszcze większy wzrost sprzedaży, ale okazuje się, że prognozy są inne. Dobra passa nie może trwać wiecznie. Czy w roku bieżącym padnie kolejny rekord zakupu? Prognozy nie są tak optymistyczne. Kolejny rekord zakupu stoi więc pod znakiem zapytania. Zgodnie bowiem z raportem KPMG i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, rok 2020 może być mniej owocny, jeśli chodzi o sprzedaż pojazdów. Możemy spodziewać się lekkiego wyhamowania na polskim rynku motoryzacyjnym. Ponad 80% producentów i 70% dystrybutorów musi liczyć się z pogorszeniem sytuacji branży motoryzacyjnej na przestrzeni zbliżających się miesięcy. Skąd te pesymistyczne prognozy? Wynikają one m.in. ze wzrostu kosztów produkcyjnych na skutek zaostrzonych ogólnoeuropejskich przepisów związanych z emisją spalin i wyposażeniem pojazdów.

Chcesz kupić samochód? Skontaktuj się z nami!

Firma CLS stoi frontem do klienta. Z naszych usług korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Realizujemy zlecenia dla firm działających na rynku od lat – Klienci chętnie z nami zostają, bo mamy świetną ofertę i nie zamykamy się tylko na jeden typ finansowania. Dla nas ważne jest też to, że przybywa nam Klientów, którzy dopiero otworzyli swoje firmy i startują z nową firmą. Każdy przedsiębiorca znajdzie u nas coś dla siebie.

Mamy ofertę dla firm produkcyjnych, menedżerów, rolników i branży medycznej. Informatycy i programiści również znajdą coś dla siebie.

Mamy liczne sukcesy w procesowaniu sprzedaży aut zarówno prosto z salonu, jak będących w drodze od kilku lat.

Cały proces możemy załatwić przez internet i telefon, a z Klientem umawiamy się już na podpisanie umowy. Dzięki temu oszczędzamy Twój czas.

Wystarczy więc, że zostawisz nam swój numer telefonu i mail, a skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić szczegóły oferty.

Zapraszamy!

Wypełnij formularz kontaktowy i sprawdź jak szybko działamy.

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz