OC sprawcy sprawdzisz na stronie internetowej

1 października 2018 roku nastąpiła zmiana przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju oraz ich kontroli. Obecnie kierowcy nie mają obowiązku posiadania przy sobie polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu. Sprawdźmy zatem, co zrobić w przypadku niegroźnej kolizji, która nie wiąże się z koniecznością wezwania policji, jeżeli sprawca nie jest w stanie pokazać swojej polisy OC.

 

Polisa OC i dowód rejestracyjny może zostać w domu

Jeszcze do niedawna wielu zapominalskich bądź roztargnionych kierowców narażało się na mandat za brak dowodu rejestracyjnego lub potwierdzenia zawarcia polisy OC. Wystarczyła rutynowa kontrola drogowa, aby uszczuplić swój portfel o co najmniej 50 zł. Aktualnie jedynym dokumentem, który należy mieć przy sobie, jest prawo jazdy. Pozostałe dwa można schować do szuflady, pamiętając jedynie o corocznym odnowieniu ubezpieczenia OC. To z pewnością duża wygoda, a jednocześnie większe bezpieczeństwo – unika się ryzyka kradzieży dokumentów.

 

Stłuczka lub kolizja a brak dokumentów

Kierowcy na szczęście nie muszą się obawiać, że w takiej sytuacji nawet najdrobniejsza stłuczka bądź szkoda parkingowa oznacza konieczność wezwania policji. Nie ma przeszkód, aby uczestniczące w zdarzeniu osoby wszystko załatwiły pomiędzy sobą w formie spisanego oświadczenia. Taka opcja jest możliwa, ponieważ dane polisy sprawcy można zweryfikować online. Wystarczy wejść na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – www.ufg.pl. Tam już na stronie głównej znajduje się opcja „Sprawdź OC dla pojazdu”. W odpowiednie miejsce należy jedynie wpisać numer rejestracyjny bądź numer VIN pojazdu, aby uzyskać informację, czy rzeczywiście polisa OC została wykupiona dla danego pojazdu oraz w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym. Dane dotyczą konkretnego dnia. Sprawdzenie tego zajmie dosłownie kilkanaście sekund i nie wiąże się z żadnymi opłatami.

 

Przydatna aplikacja

Posiadacze smartfonów mogą też skorzystać z przygotowanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny aplikacji „Na wypadek”, która jeszcze bardziej usprawni i przyspieszy całą procedurę porozumienia pomiędzy sprawcą a poszkodowanym. Dzięki aplikacji nie tylko można sprawdzić, czy pojazd jest objęty ochroną ubezpieczeniową. Dużym ułatwieniem okazują się także podpowiedzi, jak krok po kroku postępować w razie kolizji –  jakie czynności wykonać, co zrobić, aby dobrze udokumentować zdarzenie i w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć miejsce stłuczki. Za korzystanie z aplikacji również nie jest pobierana opłata.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe