Na jakich zasadach leasinguje się samochód używany?

Leasing na samochód używany – co to jest?

Samochód jest traktowany jako używany – zawsze kiedy już został raz zarejestrowany w wydziale komunikacji w Polsce lub poza jego granicami.
Uwaga! Jest możliwość przy leasingowaniu potraktować samochód używany jak nowy pod warunkiem, że zostaną spełnione dwa kryteria. 

  • samochód jest zarejestrowany na dealera marki który go sprzedaje
  • od daty rejestracji do dnia uruchomienia leasingu nie minie rok w Polsce lub poza jego granicami.

Chcesz wziąć leasing na samochód używany? Zapoznaj się z dogodnymi warunkami leasingowania dzięki doświadczeniu CLS.PL

Leasing na samochód używany – wiek pojazdu

W przypadku leasingu wiek przedmiotu wraz z okresem leasingu nie powinny łącznie przekroczyć 10 lat. W leasingu konsumenckim wiek przedmiotu wraz z okresem leasingu nie może przekroczyć 15 lat.

Możliwe jest stosowanie odstępstw od powyższych okresów maksymalnie o 2 lata. W tych sytuacjach na decyzje dotyczącą zgody na odstępstwo ma wpływ:

  • marka (czym bardziej „trwała” tym lepiej czyli np. audi, mercedes jest lepszy od samochodu TATA)
  • przebieg (czym mniejszy tym lepiej)
  • wpłaty wstępnej klienta (czym większa tym lepiej)
  • okresu leasingu (czym krótszy tym lepiej).

Leasing na samochód używany – wysokość wpłaty wstępnej

Maksymalna wpłata wstępna nie może przekroczyć – 45%
Minimalna opłata jest na poziomie – 1%

Oblicz ratę kredytu – leasing na samochód używany kalkulator – CLS.PL

Leasing na samochód używany – pochodzenie samochodu używanego

Leasingodawca przywiązuje dużą wagę do pochodzenia używanego przedmiotu. Preferowany jest zakup samochodów używanych od dealerów samochodowych i komisów zajmujących się w sposób profesjonalny obsługą sprzedaży samochodów używanych. Akceptowalne jest również sprowadzenie samochodu bezpośrednio przez przyszłego leasingobiorcę i poddanie transakcji refinansowania, co zostało opisane poniżej. Każdy używany samochód przed zawarciem umowy leasingu podlega wycenie własnej leasingodawcy. Leasingodawca w przypadku gdy pojazd jeszcze nie jest zarejestrowany na terytorium RP może poprosić o dokumenty importu pojazdu w celu dokonania oceny ich poprawności pod względem formalno- prawnym jak np. poprawność zapłaty akcyzy czy cła.  

Leasing samochodu używanego – dokumenty zakupu

W chwili obecnej najkorzystniejszy jest zakup (finansowanie) samochodu sprzedawanego na fakturę vat z pełną stawką vat. Taki zakup pozwala na odliczenie vat-u w części lub całości według obowiązujących przepisów co dotyczy wszystkim podmiotów będących płatnikami vat. W przypadku zakupu samochodu na tzw. fakturę vat marża lub umowę kupna sprzedaży gdzie vat nie jest naliczany finansujący traci możliwość odliczenia vat. W takich sytuacjach opłacalne jest skorzystanie z leasingu finansowego gdzie comiesięczna opłata nie jest traktowana jak opłata za użytkowanie a co za tym idzie nie jest obarczona dodatkową opłatą z tytułu vat i leasingobiorca spłaca jedynie wartość pojazdu wraz z kosztami finansowania ( analogicznie jak w kredycie).

Procedura leasingu samochodu używanego

Oczywiście, tak jak w przypadku samochodów nowych, tak i przy używanych możliwe jest stosowanie procedury uproszczonej. W tym przypadku wystarczy firmie leasingowej przedstawić jedynie dokumenty rejestrowe aby móc stać się leasingobiorcą. Firma, który dopiero rozpoczyna swoją działalność i nie ma żadnej historii finansowej może również zawrzeć umowę leasingu według obowiązujących procedur danego leasingodawcy.

Leasing na samochód używany – refinansowanie samochodu używanego

Istnieje możliwość refinansowania zakupu samochodu leasingiem. Takie sytuacje zdarzają gdy klient znajdzie za granicą samochód i „sprowadzi go na siebie ” płacąc dostawcy za granicą. Refinansowanie jest możliwe pod warunkiem:

  • od daty zakupu za granicą do daty uruchomienia leasingu nie minęły 3 miesiące,
  • samochód nie został zarejestrowany na terenie Polski (należy się wstrzymać z rejestracją siebie),

Atutem refinansowania jest traktowanie tych transakcji jako standardowe i nie traktowanie ich jak leasing zwrotny (mimo tego że leasingobiorca jest zarazem dostawcą do umowy leasingu). Ta forma finansowania pozwala również na realizację transakcji leasingowej w procedurach uproszczonych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą: leasing samochodów używanych, leasing dla osoby prywatnej, leasing samochodu osobowego, auto w leasing na firmę.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe