Leasing 100-105% – czy to w ogóle możliwe?

Leasing – co to?

Leasing to w ostatnim czasie jedna z najpopularniejszych form finansowania różnego rodzaju zakupów. Najczęściej bierze się w leasing samochody, maszyny produkcyjne czy budowlane lub sprzęt komputerowy. Ta forma finansowania polega na umożliwieniu przez leasingodawcę korzystania leasingobiorcy z określonego sprzętu w zamian za raty, których ilość i wysokość określa umowa leasingowa. Finansowanie zakupów w formie leasingu jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy ze względu na stosunkowo niski wkład własnego kapitału oraz stosunkowo niskie ryzyko finansowe. W przeciwieństwie do kredytu, który należy spłacić niezależnie od tego, czy ma się płynność finansową czy też nie, z leasingu można bardzo często zrezygnować oddając rzecz, którą się w ten sposób nabyło.

Leasing – oprocentowanie

Co oznacza, że oprocentowanie leasingu wynosi na przykład 102%? Oznacza to, że spłacając raty leasingowe za urządzenie, które zostało zakupione w ten sposób, ich wysokość obliczana jest względem ceny stanowiącej 102% ceny urządzenia, które finansowane jest za pomocą tego leasingu.

Powyższy opis zostanie wyjaśniony na przykładzie:

Pan X zamierza kupić nowy samochód do swojej firmy za kwotę 40000 zł. Zamierza sfinansować zakup za pomocą leasingu. Leasingodawca oferuje mu leasing 102%, czyli w tej sytuacji podstawą do ustalania kwoty rat leasingowych będzie 102% z 40000 zł, czyli 40800 zł.

Od czego zależy oprocentowanie leasingu?

Według danych z roku 2015, średnie oprocentowanie Leasingu wynosiło w tym czasie od 4,6% do 5,3% w skali roku dla samochodów nowych oraz od 5,2% do 5,9% w skali roku dla samochodów używanych. Oprocentowanie, o którym mowa w powyższym przykładzie to oprocentowanie uwzględniające marżę oraz stopę procentową WIBOR.

Leasing 100-105% – czy to się opłaca?

Podpisanie bardzo korzystnej umowy leasingowej jest celem każdego przedsiębiorcy, który planuje wziąć w leasing samochód osobowy czy ciężarowy lub jakikolwiek inny sprzęt, który jest mu niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej.

W ostatnim czasie oprocentowanie leasingów utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, za co odpowiedzialna jest duża konkurencja na rynku oraz niskie stopy procentowe. Jednak nie wszystkie umowy leasingowe, które wydają się atrakcyjne są tak atrakcyjne w rzeczywistości.

Bardzo często oferta leasingu z niskim oprocentowaniem obwarowana jest zapisami dotyczącymi ukrytych opłat, które być może przyjdzie nam zapłacić. Jeśli leasingowanym środkiem trwałym ma stać się samochód, leasingodawca może chcieć naliczyć nam dodatkowe opłaty za:

  • przekroczenie wyznaczonego w umowie leasingu limitu kilometrów
  • użytkowanie przedmiotu umowy przez wielu pracowników
  • użytkowanie samochodu poza granicami kraju lub obszaru określonego w umowie

Inne, najczęściej jednorazowe ukryte opłaty na rzecz leasingodawcy to:

  • opłata za udzielenie leasingu
  • opłata za możliwość wykupu przedmiotu umowy po ściśle określonym czasie
  • opłata za możliwość wprowadzenia zmian w harmonogramie spłat lub za zmianę tego harmonogramu

Najczęściej takimi dodatkowymi opłatami obwarowane są z pozoru bardzo korzystne umowy leasingowe o oprocentowaniu 100-105%. Leasingodawcy zarabiają wtedy nie na ratach, które należy płacić co miesiąc lub w określonych w umowie odstępach czasu, a na opłatach, dodatkowych, których niekiedy bardzo ciężko uniknąć.

Odpowiadając na postawione w tytule artykułu pytanie, leasing 100-105% jest możliwy, ale najczęściej takie umowy obwarowane są szeregiem opłat dodatkowych, które nie zawsze, choć tak naprawdę bardzo często będzie trzeba uiścić.

Jeśli bierzesz leasing po raz pierwszy i nie znasz się dokładnie na przepisach prawa obowiązujących w tej branży, warto zasięgnąć porady eksperta. Firma cls od lat zajmuje się wsparciem przedsiębiorców i osób prywatnych w podejmowaniu właściwych decyzji finansowych. Nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiedni sposób finansowania leasingowego, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do współpracy zarówno przedsiębiorców jak i osoby prywatne.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe