Jak przyspieszyć procedurę leasingu?

Leasing – czas trwania procedury

Czas załatwienia formalności związanej z leasingiem trwa kilka dni. Zależy on od kilku czynników: rodzaju przedmiotu leasingu, od tego czy przedmiot jest nowy, czy używany, od dostawcy leasingu. Pamiętajmy, że do firmy leasingowej należy przygotowanie oferty, negocjacje z klientem, analiza wniosku itd. Wiele osób również zadaje sobie pytanie: czy opłaca się leasing samochodu osobowego?

Poniżej przedstawiamy proces realizacji transakcji leasingowej, poza sprawami opisanymi w punktach b,g, h wszystkimi czynnościami zajmuje się przedstawiciel leasingodawcy.

a) ofertowanie – przygotowanie oferty leasingu dla klienta
b) akceptacja oferty przez klienta 
c) wniosek leasingowy – zebranie danych do złożenia wniosku
d) złożenie wniosku – wpisanie danych do systemu składania wniosków
e) analiza wniosku przez leasingodawcę i wydanie decyzji
f) przygotowanie umowy leasingu do podpisu
g) podpisanie umowy leasingu
h) wplata opłaty wstępnej (udziału własnego) do leasingodawcy
i) odebranie faktury od dostawcy (gdy samochód–dokumentów do rejestracji),
j) rejestracja samochodu na leasingodawcę, w przypadku innych przedmiotów rejestracji się nie dokonuje,
k) ubezpieczenie przedmiotu leasingu (lub też ubezpieczenie leasingu),
l) zapłata do dostawcy za przedmiot wg. wystawionej przez niego faktury
m) wydanie przedmiotu leasingu klientowi (leasingobiorcy)
n) przesłanie do leasingodawcy oryginałów umowy po uruchomieniu

Leasing – jak przyspieszyć czas procedury

Jak widzimy powyżej wymaga to czasu i odrobiny cierpliwości ze strony leasingobiorcy. Pamiętajmy, że my sami możemy przyśpieszyć procedurę leasingu choćby w kilku kwestiach:

  • podając dane do wniosku leasingowego starajmy się podawać je poprawnie i kompletne według wskazań przedstawiciela leasingodawcy. Rozpatrywanie wniosku a tym bardziej złożenie bez kompletu dokumentów jest niemożliwe.
  • kontakt z dostawca przedmiotu leasingu. Samemu możemy dopilnować by dostawca jak najszybciej dostarczył do leasingodawcy niezbędne dokumenty: faktura proforma następnie faktura właściwa oraz dokumenty do rejestracji przedmiotu leasingu.
  • jeśli nasz przedmiot leasingu jest używany i wymaga wyceny starajmy się podawać szczegółowe dane przedmiotu wg. wskazań przedstawiciela finansującego, jeśli jest taka potrzeba warto zmobilizować dostawcę aby przekazał konkretne dane o przedmiocie. Dzięki takiej postawie leasingodawca sprawnie dokona wyceny wartości przedmiotu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem leasingu i szczegółową ofertą: leasing dla nowej firmy, leasing aut używanych, leasing dla firm jednoosobowych, leasing dla osób fizycznych.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe