Zadzwoń

10 elementów, które ułatwią kupowanie samochodu - CLS.PL
10 elementów, które ułatwią kupowanie samochodu

Kupowanie samochodu może być ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza dla kogoś, kto na co dzień nie interesuje się motoryzacją. Decydując się na taką inwestycję, warto wiedzieć kilka podstawowych informacji, które pozwolą na wybór odpowiedniego auta, które będzie spełniało wymagania kierowcy. Z poniższego artykułu można dowiedzieć się, na jakie cechy auta zwrócić uwagę przed jego kupnem.

Rodzaj paliwa

Jedną z pierwszych cech, na jakie należy zwrócić uwagę, jest rodzaj paliwa. Samochody z silnikiem Diesla są droższe na etapie zakupu, jednak potem rekompensują koszty paliwa. Sprawdzają się jednak bardziej w przypadku osób, które podróżują często. W ruchu miejskim lepiej sprawdzą się samochody benzynowe.

Wiek auta

Oczywiście w tym przypadku bardziej chodzi o to, czy samochód jest nowy, czy używany. Może się wydawać, że wybór ten warunkują finanse i budżet przeznaczony na auto. Jednak czasem nowy samochód w podstawowej wersji może być tańszy niż używany wyposażony w dodatkowe udogodnienia. Oczywiście samochód nowy będzie mniej podatny na awarie, a kierowca będzie mógł dostosować go do swoich wymagań.

Typ nadwozia

Wybór typu nadwozia powinien odpowiadać potrzebom związanym z pojemnością bagażnika. Wybierając pomiędzy sedanem, hatchbackiem i kombi warto kierować się głównie swoimi potrzebami.

Finansowanie samochodu

Samochód można kupić za gotówkę lub na kredyt. Oczywiście ten wybór powinien być podyktowany stanem finansów. Warto też zastanowić się, czy chcemy być obciążeni kredytem za samochód. Alternatywą dla kupna auta może być jego długoterminowy wynajem.

Rodzaj skrzyni biegów

Wybór między skrzynią manualną i automatyczną jest podyktowany głównie preferencjami użytkownika. Obecnie coraz więcej samochodów posiada automatyczne skrzynie biegów, które są wygodniejsze i lepiej sprawdzają się podczas jazdy po zakorkowanym mieście.

Ilość biegów

Jeszcze 20-30 lat temu 6 biegów posiadały tylko samochody sportowe. Dziś posiada je coraz więcej samochodów powszechnie kupowanych do tradycyjnego użytku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto podróżuje dużo po autostradach i pragnie bardziej dynamicznej jazdy, bez nadmiernej eksploatacji silnika.

Czujniki parkowania

Wybierając model samochodu, warto rozważyć rozwiązania w postaci kamery i czujników parkowania. Mogą one w znacznym stopniu ułatwić parkowanie i manewrowanie w miastach, zwłaszcza wtedy, gdy dane auto nie należy do małych, miejskich samochodów.

Automatyczny hamulec

Kolejną opcją, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest hamulec postojowy. W nowszych modelach ma on postać przycisku. Zastępuje on tradycyjny hamulec ręczny, gwarantując przy tym wygodę użytkowania i więcej miejsca w kabinie.

Z kluczykiem, czy bez?

Istotne jest również rozwiązanie, które pozwala na odpalenie samochodu. Nowsze modele nie wymagają wkładania kluczyka do stacyjki. Wystarczy mieć kluczyk przy sobie, by otworzyć i odpalić auto.

Moc auta

Kupując auto, trzeba zwrócić także uwagę na to, jaką ma moc. Jednak dla pracy silnika ważniejszy jest moment obrotowy oraz jego zakres. To od niego zależy właśnie elastyczność silnika oraz siła z jaką przeciwstawia się oporom.

Bezpłatna oferta

Oferta dla Ciebie w 30 minut.

Nie możesz uwierzyć?

Sprawdź nas teraz