Wypełnij wniosek on-line.

Zrealizuj z nami swoje marzenia! Zobacz jakie to proste!

wniosek on-line kredytowy wniosek on-line leasingowy

Masz pytania?
Zadzwonimy do Ciebie!

Zadzwoń do nas między 8:00-16:00

/+48/ 801 002 101

Napisz do nas.
Formularz kontaktowy

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji!

Wypełnij formularz
Wniosek on-line

Wypełnij wniosek on-line.

Zrealizuj z nami swoje marzenia! Zobacz jakie to proste!

wniosek on-line kredytowy wniosek on-line leasingowy
Kalkulator kredytowy/leasingowy Strefa partnera
Zapytanie

Masz pytania?
Zadzwonimy do Ciebie!

Infolinia

Zadzwoń do nas między 8:00-16:00

/+48/ 801 002 101
Formularz kontaktowy

Napisz do nas.
Formularz kontaktowy

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji!

Wypełnij formularz

Leasing zwrotny samochodu osobowego.

Istnieje wiele możliwości sfinansowania transakcji zakupu samochodu osobowego do celów związanych z własną działalnością. Do szczególnych metod należy tzw. leasing zwrotny, który pozwala na zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa oraz uwolnienie zamrożonych środków finansowych.

 

Charakterystyka leasingu zwrotnego

Leasing zwrotny jest formą leasingu, która przybiera postać operacyjną oraz finansową. Umowa leasingowa jest w takim przypadku powiązana z umową sprzedaży. Oznacza to, że przedsiębiorca sprzedaje samochód osobowy lub inny składnik majątku firmie leasingowej z zastrzeżeniem, że może z niego zgodnie z warunkami zawartymi w umowie leasingowej dalej korzystać. Właścicielem prawnym staje się nabywca, jednak z samochodu korzysta wciąż ta sama firma. Przedmiotem leasingu zwrotnego może być praktycznie każdy podlegający amortyzacji składnik majątku, który bardzo często nie zmienia nawet swojej lokalizacji.

 

Zalety leasingu zwrotnego

Taka forma finansowania samochodu jest najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiego i dużego zastrzyku gotówki z powodu trudnej sytuacji finansowej. Dzięki konstrukcji umowy leasingu zwrotnego, sprzedaż składnika majątku pozwala firmie na zwiększenie swoich aktywów obrotowych. Mogą one zostać w następnej kolejności wykorzystane do przynoszenia większego i szybszego dochodu. Jednocześnie przedsiębiorca wciąż może korzystać ze zbytych środków trwałych, czyli na przykład samochodu osobowego. Płynność finansową można zwiększyć w ten sposób również z powodów innych, niż kryzys w firmie. Takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne w przypadku natrafienia na wyjątkowo intratną okazję inwestycyjną. Leasing zwroty jest dobrą opcją również w sytuacji, gdy przedsiębiorca stara się o udzielenie kredytu. Przedmiot poddany leasingowi może zostać zwrócony firmie leasingowej lub pozostać u pierwotnego właściciela. Wszystko zależy od zapisów, które zawarte zostaną w umowie leasingowej.

 

Wady leasingu zwrotnego

Ze względu na stosunkowo szybką amortyzację niektórych środków trwałych, leasing zwrotny samochodów osobowych dostępny jest dla stosunkowo nowych pojazdów. W przypadku samochodów starszych niż 3-letnie, takie rozwiązanie może nie być opłacalne. Sprzedaż firmie leasingowej powinna być dokonana po cenie rynkowej, która zwykle okazuje się niższa od wartości zewidencjonowanego samochodu. Dlatego przy wycenie środka trwałego bardzo często okazuje się, że przedsiębiorca nieco traci na odsprzedaży. Nie bez znaczenia pozostaje także podatek VAT. Z tytułu zakupu takiego pojazdu można odliczyć jedynie 60% VAT, ale nie więcej niż 6000 zł. Sprzedaż jest natomiast opodatkowana właściwą stawką, która wynosi 23% VAT. Wadą leasingu zwrotnego są także wysokie marże naliczane przez firmy leasingowe przy odkupowaniu i przejęciu ryzyka straty ich wartości, a także odsprzedaży pojazdów.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.